Міністр оборони Ллойд Остін має намір відвідати Україну з робочим візитом. Очікується, що він зустрінеться з президентом Володимиром Зеленським і міністром оборони Андрієм Тараном. Про це повідомляє прес-служба Пентагону.

Крім візиту до України, на порядку денному поїздки Остіна до Європи також є відвідування Грузії. Відомо, що він підтвердить, що двері НАТО відкриті для двох держав.

“Зупинки будуть включати Грузію, Україну і Румунію. А завершить він цей важливий візит в Брюсселі з союзниками і партнерами на нараді міністрів оборони НАТО”, – сказав журналістам на брифінгу речник Пентагону Джон Кірбі.

“Остін підкреслить в Грузії і Україні, що двері в НАТО відкриті, і закличе ці країни провести зміни, необхідні для того, щоб вони могли претендувати на членство в оборонному Альянсі”, – йдеться в повідомленні.

При цьому наголошується, що глава Пентагону запевнить союзників і партнерів у прихильності США їх суверенітету перед обличчям російської агресії.

“Ми заспокоюємо і зміцнюємо суверенітет країн, які знаходяться на передовій російській агресії”, – заявив високопоставлений представник Пентагону.

В ході зустрічі Остін підтвердить незмінну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

“Візит також послужить можливістю обговорити прогрес України в реалізації реформ оборонної та оборонної промисловості, необхідних для просування її євроатлантичних устремлінь, а також регіонального співробітництва між чорноморськими союзниками і партнерами”, – йдеться в повідомленні.