Президент України Володимир Зеленський доручив провести пробне зовнішнє незалежне оцінювання безкоштовно, а також повернути гроші абітурієнтам, які оплатили послугу. Про це 13 червня розповів “Українській правді” міністр фінансів Сергій Марченко.


“У зв’язку зі зміною форми проходження пробного ЗНО президент дав доручення провести онлайн-тестування безкоштовно. Загалом на проходження пробного ЗНО зареєструвалося понад 362 тисячі учасників. Сплачені кошти за його проходження у розмірі майже 53 млн гривень будуть компенсовані у повному обсязі”, – зазначив міністр.

Про механізм повернення коштів, сплачених за пробне ЗНО, Марченко пообіцяв додатково поінформувати 15 червня.

Депутатка Верховної Ради від “Слуги народу” Євгенія Кравчук написала у Facebook, що, на її думку, компенсації учасникам пробного ЗНО мають виплачувати з фонду боротьби з COVID-19 за погодженням із бюджетним комітетом парламенту.

15-го та 17 червня в Україні планували проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання, однак 12 червня Кабінет Міністрів вилучив пробне ЗНО з переліку заходів, проведення яких дозволено в період карантину. Український центр оцінювання знань повідомив 13 червня, що ті, хто зареєструвався на пробне ЗНО, можуть пройти його онлайн.

Українці приємно вражені такою ініціативою.