Україна зацікавлена ​​в поглибленні співпраці з Туреччиною, союз із цією країною може принести дуже багато користі. Держави разом працюють над створенням бойових безпілотників, Київ розраховує на поглиблення співпраці.

Про це в інтерв’ю BBC News Україна розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Він зазначив, що між країнами вже є глибоке стратегічне партнерство, в тому числі у військово-технічній сфері.

“Ми також закуповуємо безпілотники, беремо участь в їх виробництві, це дуже перспективні проекти, і ми плануємо їх розвивати активно і виходити на нові проекти, тому що союз Туреччини і України дуже багато користі може принести обом країнам і регіону в цілому”, – сказав Кулеба.

Міністр вважає, що Україна і Туреччина можуть побудувати щось більше, ніж стратегічне партнерство.

“Ми зацікавлені в цій розмові, поглибленні взаємодії між нашими країнами”, – заявив він.

Кулеба також повторив, що Україна підтримує територіальну цілісність Азербайджану в нагірно-карабаському конфлікті, але шкодує про початок бойових дій і жертви.

Туреччина ж систематично заявляє про підтримку Баку, зокрема була заява глави МЗС Мевлюта Чавушоглу про готовність підтримати “і на полі бою”.

Як зазначалось раніше, українська та турецька сторони узгоджують домовленості щодо створення спільного підприємства для локалізованого в Україні виробництва дронів

Україна має намір придбати до півсотні турецьких ударно-розвідувальних дронів Bayraktar TB2, які отримали популярність у ЗМІ і соцмережах із відновленням війни в Нагірному Карабасі, де їх успішно застосовує Азербайджан. Про це заявив гендиректор Укрспецекспорту Вадим Ноздря.

За програмою розвитку Збройних Сил України заплановано придбати 6-12 комплексів Bayraktar TB2 (тобто 6-12 станцій управління і 3-4 безпілотника на кожен комплекс).

“Отже, Україна планує отримати 48 безпілотників, які Міноборони планує поставити на озброєння у ЗСУ”, – сказав чиновник.

Для порівняння: за весь час озброєння силових структур Туреччини туди поставлено 107 “байрактарів”.

Передбачається, що спільне виробництво (великовузлова збірка дронів) буде локалізоване в Україні, йде вибір місця для заводу. Вартість комплексу, зокрема з урахуванням імпортних комплектуючих, які сама Туреччина закуповує, при цьому зменшиться на третину, говорить Ноздря.