Сили оборони продовжують наступальну операцію під Бахмутом Донецької області.

Про це повідомив в ефірі національного телемарафону речник Генштабу ЗСУ Андрій Ковальова.

За його словами, Сили оборони продовжують наступальні операції на трьох напрямках фронту — Бахмутському, Мелітопольському та Бердянському.

“Під щільним вогнем авіації та артилерії противника українські воїни звільнили населений пункт Старомайорське Донецької області. Закріплюються на досягнутих рубежах. Завдають вогневого ураження артилерією по виявлених цілях противника. Здійснюють заходи контрбатарейної боротьби”, — сказав Ковальов.

Він додав, що російські окупанти спробували відновити втрачене положення в районах Рівнополя та Макарівки Донецької області, але невдало. Також загарбники чинять потужний опір, переміщують підрозділи та активно застосовують резерви.

ЗСУ також ведуть наступальні дії північніше та південніше Бахмута. І водночас — продовжують стримувати наступ росіян на Лиманському та Бахмутському напрямках.

“Противник проводить безуспішні наступальні дії в районах Надії, західніше та південніше Кліщіївки. Ворог чинить потужний опір, застосовує резерви, зазнає значних втрат. Тривають важкі бої”, — розповів Андрій Ковальов.

Як розповів екскомандир роти батальйону “Айдар” Євген Дикий, ситуація на Бахмутському напрямку є дійсно цікавою. Окупантам надзвичайно важливий Бахмут з політичної точки зору, тому вони не можуть звідти просто відійти.

За його словами, росіяни потрапили у своєрідну пастку в Бахмуті. І все через те, що у них не всі рішення ухвалюють військові.

Як наголосив Дикий, з військової точки зору окупантам було б доцільно просто відійти з Бахмута, щоб не отримати гірші проблеми. Але вони банально не можуть цього зробити.

Загарбники близько 10 місяців брали цей “Артьомовськ” і поклали там десятки тисяч окупантів. Це буквально була єдина їхня “перемога” за такий тривалий час. І вони не можуть просто взяти і відійти звідти аж так швидко.

Це для них буде пропагандистською катастрофою. Тому й вони мають наказ за будь-яку ціну тримати “Артьомовськ”. Вони підтягнули туди 50 тисяч резервів. Забирали навіть з найбільш критичного напрямку – Запорізького. Зараз нам не так важливо взяти Бахмут, як продовжувати його ще деякий час брати,– зауважив Дикий.

Бахмут працює як пастка для окупантів. Вони продовжують кидати туди резерви всупереч військовій логіці. А українські військові поступово знищують там боєздатні підрозділи росіян.

Екскомандир роти батальйону Айдар Євген Дикий пояснив, чому те, що росіяни не готові залишити Бахмут, корисно для України.

«Бахмут став для росіян пасткою. … При всій повазі до прекрасного міста Бахмут, якого, на жаль, більше не існує, вони повністю знищили його в ході свого наступу; воно не вартувало, навіть із їхнього погляду, тих приблизно 100 тисяч людей, яких вони там поклали. А там їхні втрати оцінюються загалом не менше, ніж у 100 тисяч, із них не менше 20 тисяч убитими, а за деякими оцінками, близько 40 тисяч убитими. … За 10 місяців і 100 тисяч жертв вони взяли руїни міста, яке до війни мало населення 70 тисяч», — нагадав Дикий в ефірі Radio NV, назвавши захоплення росіянами Бахмута «ідеальним прикладом піррової перемоги».

Не секрет, що видання The New York Times з посиланням на українських командирів писало, що якщо українським військам вдасться утримати позиції та просунутися в напрямку Кремінної, то вони зможуть розірвати важливу логістичну лінію армії РФ та спробувати зайти у тил Бахмута.