Австралія підтримує Україну та також закликає позбавити Росію членства у Раді безпеки ООН.

Про це заявила глава МЗС Австралії Пенні Вонг у своїй промові на Генеральній асамблеї ООН, передає Bloomberg.

«Ми повинні вимагати більшого від постійних членів, включаючи обмеження на використання права вето. Росія щодня насміхається над ООН, продовжуючи своє незаконне та аморальне вторгнення в Україну», — заявила вона.

Вонг запропонувала забезпечити більше постійних і непостійних представництв для Африки, Латинської Америки та Азії, включаючи постійні місця для Індії та Японії. За її словами, Австралія претендує на місце в Раді безпеки на 2029-2030 роки.

Вонг наголосила, що напруженість у Південно-Китайському морі і подальша розробка Північною Кореєю ядерної зброї ядерної зброї КНДР є серед проблем, які викликають «найбільш конфронтаційні обставини за десятиліття» і вимагають більшої відданості запобіганню конфліктам.

«Коротко кажучи, військова міць розширюється, але заходи щодо стримування військового конфлікту — ні, і існує небагато конкретних механізмів для його запобігання», — сказала вона.

Нагадаємо, у середу Президент Зеленський заявив членам Ради безпеки ООН, що здатність Москви накладати вето на ініціативи не дала органу можливості адекватно реагувати на вторгнення Росії в Україну. Рада безпеки складається з 15 членів, п’ять з яких є постійними і мають право вето: Китай, Росія, Франція, Велика Британія та США.

Переважна більшість членів ООН проголосували за справедливий мир для України та захист Статуту, ухваливши відповідні резолюції Генасамблеї, однак Рада Безпеки залишається заручником агресора, вважає президент Естонії Алар Каріс.

«Сумною реальністю стало те, що Рада Безпеки не в змозі діяти рішуче й виконувати свій мандат для забезпечення реалізації завдань, передбачених Статутом ООН», – сказав він.