Уранці 22 червня “бавовна” накрила Чонгарський міст, через який російські окупанти переправляли військову техніку. Тобто цей перехід із Криму тепер як мінімум закритий для відповідних переміщень.

Про це у щоденному оперативному зведенні для 24 Каналу розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан. Він наголосив, що Чонгарський міст дуже важливий для росіян, оскільки це основна гілка постачання військової амуніції на Запорізький напрямок.

Світан вважає, що завдати удару по Чонгарському мосту могли крилатими бомбами GLSDB або ракетами Storm Shadow. Хоча по самому ураженню складно сказати, оскільки снаряд пробив міст і підірвався вже під ним, ймовірно, у воді. Або ж це могли бути наші ракети на кшталт “Нептуна” чи “Гарпуна”.

Цей перехід як мінімум закрили. Ми, можна сказати, взяли його під оперативний контроль. Це означає, що в будь-який момент туди можуть прилетіти такі ж системи, які зайшли зараз,– сказав полковник запасу ЗСУ.

На його думку, окупанти тепер не будуть використовувати в повному обсязі цей перехід, а спрямують вантажі через Арабатську Стрілку, що на схід від Чонгару, а також через Перекоп.

Чонгарський міст їм був дуже важливий, оскільки він – основна гілка постачання військової амуніції через Керч, Джанкой і далі на Мелітополь. Тобто мовиться про Запорізький напрямок, де зараз йдуть потужні бої й наші війська мають позитивну динаміку з боку Оріхова у напрямку Мелітополя.

Тим часом ЗСУ знищують логістичні ланцюжки ворога

Полковник запасу зазначив, що удар по Чонгарському мосту, як і підрив залізниці в районі Феодосії 21 червня, – це загальний план зі знищення логістичних ланцюжків постачання військової продукції на Запорізький напрямок.

Він зауважив, що чим довше везти снаряд, тим їх зрештою менше опиняється на лінії оборони. Тому для росіян дуже проблематично, коли ми перетинаємо в різних місцях ці логістичні ланцюжки.

Підрив, наприклад, мосту надовго виводить із ладу ланцюжок постачань,– зауважив Світан.

Натомість підрив залізничного полотна, додав полковник запасу, виводить його з ладу на пів дня, максимум на 2 дні. Тобто загалом це невелика, але все ж проблема для російських військ.

Також зазначимо, що удари по мостах, що з’єднують Крим із материковою частиною України, можуть бути початком процесу перерізання російського «сухопутного коридору», що сприятиме деокупації півдня України та, зокрема, Азовського узбережжя, каже керівник військових програм українського Центру глобалістики «Стратегія XXI» Павло Лакійчук.

«Є два шляхи логістики з Криму угруповання сил ворога на півдні України: через Перекоп на заході – дорогою через Армянськ на Чаплинку і через Каланчак, а також на сході – з Джанкоя через Чонгар. Саме маршрут через Чонгар є найзручнішим для перевезення військ і техніки в Запорізьку область, яка є зараз епіцентром бойових дій», – розповів він Крим.Реалії.

На думку Павла Лакійчука, удар по Чонгарському мосту нагадує ситуацію з Антонівським мостом, руйнація якого призвела до виведення російських військ із Херсона та правобережної Херсонської області.

 «Удари по Чонгарському мосту, якщо вони продовжуватимуться, можуть відіграти таку ж роль, як і бомбардування Антонівського мосту через Дніпро восени минулого року, що призвело до деокупації Херсона. Тоді Суровікін змушений був оголосити про «непопулярні рішення», тобто виведення російських військ на лівий берег Херсонської області. Нехай і зараз тікають, поки можуть. Не дарма спікери ЗСУ говорять про ведення бойових дій на Бердянському та Маріупольському напрямках. Тобто позначають узбережжя Азова як кінцеву точку – задум «розрізати» сухопутний коридор демонструють як очевидний», – зазначив він.

Експерт вважає логічним початок деокупації Криму після звільнення Запорізької та Херсонської областей, оскільки «ворог уже не нависатиме над флангами ЗСУ».