Прем’єр-міністр Олексій Гончарук запевняє, що уряд в повному обсязі профінансує всі захищені статті видатків державного бюджету, в тому числі пенсії, зарплати і всі соціальні виплати.

Про це Гончарук написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook і розмістив своє відео-заяву, подаємо його слова в оригіналі –

Уряд у повному обсязі профінансує усі захищені статті видатків, до яких входять пенсії, зарплати та всі соціальні виплати. А також профінансує всі зобов’язання, на які відкрито асигнування. В Державному бюджеті достатньо коштів для цього!

Люди знаходяться в безпеці, а ситуація під повним контролем уряду.

Вся інформація, яку сьогодні масово розганяють в окремих ЗМІ — фейк. Це не більш, ніж спроби окремих політиків завоювати собі політичні дивіденди.

Це тимчасове призупинення виплат казначейства по всім іншим статтям, яке вже не раз траплялось в Україні. Це абсолютно контрольована ситуація Урядом, яку ми успішно пройдемо.

Чому взагалі так трапляється?

Наприкінці кожного року кожний орган намагається витратити всі гроші, які не були використані за 11 місяців до цього — хтось за декілька мільйонів купує канцтовари на наступний рік, а хтось просто майстерно привласнює ці гроші собі.

Ми з цією історією хочемо закінчити. До кінця фінансового року, тобто до 27 грудня, Держказначейство щодня вручну буде переглядати всі виплати, які планують провести. Це дозволить максимально ефективно витратити гроші українських платників податків.

Те, що така ситуація трапилась — це результат роботи неефективної державної машини протягом десятилітть. Зараз наша команда працює над тим, щоб ця ситуація не повторювалася більше ніколи.

Але головне — люди знаходяться в безпеці.

Найближчим часом міністр фінансів Оксана Маркарова дасть брифінг, на якому пояснить всі деталі.

Також, за його словами, плідна робота митниці за останні місяці призвела до збільшення податкового навантаження на кожен 1$ імпорту – з $0,26 в 2018 році до $0,27 в 2019-му.

“Позитивну тенденцію має також митна вартість несировинного імпорту (зростання з $1,5/кг до $1,6/кг), що свідчить про зменшення “сірого імпорту””, – зазначив Гончарук.