У Чорному морі завершилась дія прибережних попереджень для судноплавства через проведення Росією артилерійських та ракетних стрільб, про це  повідомила  21 лютого пресслужба Державної служби морського та річкового транспорту України, пославшись на підпорядковану держустанову «Держгідрографія».

Прибережні попередження 41/22 42/22 скасовані. Плавання рекомендованими шляхами 44,60 відкрито, – йдеться в повідомленні пресслужби.

Зазначається, що, станом на 21 лютого, райони, раніше оголошені небезпечними для плавання через проведення артилерійських та ракетних стрільб Російської Федерації, скасовані відповідно до терміну їх дії з 13 до 19 лютого 2022 року.

Наразі Україна оголосила прибережне повідомлення 72/22 щодо навчань підрозділів ВМС ЗС України у даному регіоні. Навчання не обмежують цивільне судноплавство, прохід зазначеними рекомендованими шляхами та підхід до/з портів у Чорному морі, уточнили в Морській адміністрації.

Стосовно вугілля, була складна ситуація у зв’язку з тим, що у Чорному морі відбуваються навчання Російської Федерації та перекриті відповідні водні шляхи до наших портів. Але, як ми бачимо, насправді, не зважаючи на це, у цю середу прибув великий корабель – 160 тисяч тонн вугілля для Центренерго, – про це на брифінгу повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.

Це вугілля вже починають розвантажувати та доставлять в регіони, а ритмічне постачання джерел енергії уже відновилося.

Як повідомлялося, 13 лютого значні райони Чорного моря були обмежені для судноплавства, «згідно з прибережними попередженнями, виданими ДУ «Держгідрографія» на підставі листа Управління навігації та океанографії міноборони РФ.