Після захоплення Соледара військами РФ ситуація з утриманням Бахмута стала складнішою, в останні місяці війська окупантів створюють “клешні” навколо міста. Це ускладнює логістику й оборону міста. Ситуація в Бахмуті залишається напруженою. Рішення про утримання приймається українським керівництвом колегіально.

Про це розповів радник Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі одного з телеканалів.

За словами радника президента, Україна точно знає, якою ціною платить за те, щоб Бахмут все ж вистояв російську навалу.

“Це вже історичне місце того, як треба вести вкрай тяжкі бої для того, щоб контролювати ініціативу, маючи певне ресурсне обмеження на конкретному етапі війни”,– пояснив він.

На його думку, саме це сьогодні робить Генштаб в Бахмуті.

Радник президента переконаний, що українська сторона точно знає, яку ціну свідомо платить задля утримання міста.

Перша складова полягає в тому, що наразі ЗСУ знищують абсолютно все російське, що рухається у місті.

“Найбільш боєздатні залишки російської армії: і спецпідрозділи, і “вагнерівці”, і зеки – все це буде знищено, а це єдиний ударний кулак російської армії”, – переконаний він.

Другою складовою за словами Подоляка є це демонстрація Генштабом ЗСУ, що таке маневрова війна. Це саме те, що так і не може осмислити російська армія.

“Безумовно, це виглядає іноді як пекло, страшне пекло!”– зосередив увагу він.

Бої за Бахмут – це свідомо контрольований процес з точки зору цілей і задач, які ми там вирішуємо.

Михайло Подяк додав, що третя складова питання Бахмута – це відволікання уваги росіян, які анонсували великий наступ і сконцентрували певний обсяг залишкових ресурсів саме на Бахмутському напрямку.

“Відволікання уваги на ідеальному рівні”,– пояснив він.

Подоляк підкреслив, що до кінця війни цю ініціативу ми не втратимо.

Впродовж декількох останніх днів на Бахмутському напрямку точаться запеклі. Однак за останній тиждень ситуація дуже змінилася.

Після проведення нашої ротації були встановлені основний та резервні шляхи постачання наших військ у Бахмуті. Це і шляхи, через які може проходити ротація, і шляхи, які допомагають постачати туди усе необхідне, зокрема боєприпаси. Про це 24 Каналу сказав військовий експерт Андрій Крамаров.

За словами військового експерта, завдяки вдалим контратакам, які коштували нам дуже дорого, було відбито північний та південний фланги, якими росіяни намагалися оточити Бахмут. Східна частина міста вщент зруйнована, доцільності й можливості вести активні оборонні дії немає.

Після цього ми відступили за річку, витиснули ворога з флангів і, що дуже важливо, вирівняли лінію фронту. Це дозволяє ефективніше вести оборонні дії, – зауважив Крамаров.

Також було стягнуто більшу кількість артилерії, щоб навколо Бахмута ми могли утримувати ворога під вогневим контролем і не давати йому проходити. На це у своїх пабліках жалілися представники ПВК “Вагнер”, що ЗСУ дуже активно й точно накривають артилерійським вогнем

Військовий експерт Андрій Крамаров висловив свою позицію щодо Бахмуту:

“Фортеця Бахмут має для нас і велике символічне значення. Ми перейшли від позиційної до активної оборони, яка передбачає тактичні штурмові контратаки щодня з боку ЗСУ, тим самими ми створюємо великий тиск і, можливо, передумови для того, щоб не дати навіть відступити військам противника, коли в них вичерпається наступальний потенціал”, – наголосив Крамаров.

Нагадаємо, 6 березня Володимир Зеленський провів засідання Ставки. Залужний та Сирський підтримали продовження оборони Бахмута

В ОП розповіли, що Зеленський поставив питання головнокомандувачу Збройних сил України Валерію Залужному та командувачу Сухопутних військ ЗСУ Олександру Сирському про те, якими можуть бути подальші кроки щодо Бахмута. Обидва воєначальники вважають, що потрібно не лише продовжувати оборону Бахмута, а й зміцнити позиції українських захисників.