Цього тижня Єврокомісія закінчить підготовку “величезного пакета санкцій”, який може набрати чинності у разі початку нового вторгнення Росії в Україну. Про це PAP повідомило джерело у керівних структурах ЄС.

Санкції спрямовані на фінансовий та енергетичний сектори економіки Росії, а також на олігархів, наближених до лідера РФ Володимира Путіна. У Брюсселі також проаналізували товарний експорт до Росії та визначили групи товарів, експорт яких у разі запровадження санкцій буде заборонено.

За даними видання, “пакет готувався у тісній взаємодії зі США”, оскільки стоїть завдання синхронізації санкцій різних країн.

Йдеться про спільні дії не лише Євросоюзу та Штатів, але також Швейцарії, Японії, Канади та Великої Британії.

Роботу з підготовки санкцій передбачається завершити цього тижня, щоб у разі екстреного скликання Ради Європи лідери мали готовий санкційний пакет, який можна буде швидко проголосувати.

“Сенс у тому, щоб у разі початку агресії збиратися не для обговорення санкцій, а для їхнього запровадження”, – сказав співрозмовник агентства.

Нагадаємо, 30 січня Верховний представник Євросоюзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель заявив, що санкції ЄС проти Росії позбавлять її “можливості реалізувати її стратегічні амбіції”.

“У рамках нашої роботи зі стримування ми просунулися в підготовці високоефективних заходів у відповідь, які завдадуть серйозної шкоди російській економіці і фінансовій системі”, – написав у своєму блозі Боррель.

Глава зовнішньополітичної служби додав, що Росія веде війну нервів і тому Євросоюз повинен зберегти свої нерви. За його словами, в цьому протистоянні ЄС робить все можливе, щоб працювали дипломатичні шляхи вирішення конфліктних ситуацій.