Визволення Криму може відбутися і без боїв безпосередньо на території півострова. Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков у коментарі журналу The Atlantic.

Видання зазначає, що Крим має стратегічне значення для України.

“За останні дев’ять років путінський режим перетворив Крим з курортної зони в щось, що нагадує російський авіаносець, прикріплений до “підчерев’я” України, поцятковане окопами і укріпленнями”, – пише журнал і зазначає, що окупаційний очільник Криму Сергій Аксьонов теж назвав півострів “передовим форпостом” окупації півдня України.

Оскільки росіяни перетворюють Крим на подобу фортеці, українська сторона говорить про “військово-політичне” визволення півострова. Журнал викладає загальну суть цієї концепції: ЗСУ заблокують автомобільні, залізничні та водні шляхи забезпечення військ на півострові і почнуть бити по військовій інфраструктурі безпілотниками, що і змусить окупантів покинути півострів.

“Крим ми визволимо без бою”, — наводить видання слова Резнікова.

Також зазначимо, що Україна може повернути Кримський півострів або військовим, або змішаним шляхом. Для цього насамперед важливо відрізати російських окупантів від Криму.

Про це в інтервїю розповів російський правозахисник Марк Фейгін. За його словами, росіяни не зможуть обороняти Крим через його територіальні особливості.

У Головному управлінні розвідки 2 квітня заявили, що росіян необхідно відрізати від Криму, аби вони не змогли використовувати його для воєнних цілей і зрештою примусити їх до вчинення чергового “жесту доброї волі”.

Цілком ймовірно, що російські війська самі втікатимуть з Криму (без наказу Кремля – ред). Тому що якщо підійти до Чонгару і звідти обстрілювати територію практично усього півострова, то з нього не втечеш, не сховаєшся. А українські військові церемонитись не будуть. Ні в кого на півострові немає ілюзій щодо цього,

– зазначив Марк Фейгін.

Можливо ті, хто перебувають у Москві ще можуть вигадувати якісь способи оборони півострова, але мають рацію ті, хто кажуть, що історично Крим нікому не вдалося обороняти. Росіянам не буде куди дітися, особливо після того, як підірвуть Кримський міст. Вони не зможуть ані доставляти чи ремонтувати техніку, ані отримувати боєприпаси, ані переправляти поранених.

“Москва, звісно, сама такого наказу не віддасть. Це виглядатиме як капітуляція, поразка. Вона добиватиметься мирних перемовин, чого завгодно, але наказати вивести війська, як це було з правим берегом Дніпра та Херсоном, думаю, на це не підуть”, – наголосив правозахисник.

Хоч російська влада може таємно переміщувати частини. Але, на думку Фейгіна, коли військові зрозуміють, що неможливо обороняти півострів і окопи на пляжах їм не допоможуть – може початися панічна втеча.

Навіть у випадку, якщо Кримський міст не зруйнують, він буде під постійними обстрілами. Тобто росіянам доведеться, найімовірніше, відпливати на човнах.

Думаю, ракети на дальність від Мелітополя чи Чонгару до Криму, в України вже є. Що ближче ЗСУ просуватимуться, то меншого радіусу ракети будуть потрібні. Можливо, і додаткових засобів не знадобиться (для ударів по Кримському мосту – ред.), якщо вдасться взяти Мелітополь,

– зауважив Фейгін.

Якщо в Україні будуть успіхи, то на це може відреагувати й Білий дім та передати винищувачі F-16 або далекобійні ракети ATACMS. За словами правозахисника, краще підтримувати переможця – це радше політичний хід.

Хоч достеменно нікому невідома кількість засобів, але в України має бути достатня їх кількість для того, щоб вирішити частину питань зі знищення шляхів логістики між Росією та Кримом.

Варто зазначити, що авіація Сил оборони за добу завдала 5 ударів по районах зосередження особового складу противника. Також нашими захисниками було збито три ворожих БпЛА різних типів, зазначає Генштаб ЗСУ.

Підрозділи ракетних військ і артилерії уразили один пункт управління, дванадцять районів зосередження живої сили, чотири склади боєприпасів, один засіб протиповітряної оборони та ще одну важливу ціль противника.

Дякуємо нашим воїнам за те, що боронять нашу країну. Слава ЗСУ!