Попри публічну риторику про повне взаєморозуміння на ділі між Україною і Сполученими Штатами Америки зростають закулісні розбіжності з приводу цілей і сценаріїв закінчення війни. Про це пише Politico у великій статті, присвяченій проблемам взаємин двох країн-партнерів.

Так, деяких американських політиків турбує, що Вашингтон дає Києву занадто мало зброї – тільки на оборону.

“Це просто дати їм достатньо, щоб вижити, а не перемогти? Я не бачу зараз політики на перемогу, а якщо її немає, то що ми робимо?” – критикує політику Білого дому член Палати представників Майкл МакКол.

Чиновників президентської адміністрації Байдена в свою чергу дратує, що українське командування вирішило наполегливо обороняти Бахмут, не зважаючи на явну загрозу його оточення.

“Багато чиновників адміністрації почали турбуватися про те, що Україна витрачає в Бахмуті стільки живої сили і боєприпасів, що це може позбавити їх можливості почати великий контрнаступ навесні”, – пише видання.

Ще одним фактором роздратування для Вашингтона стали нещодавно опубліковані в ЗМІ повідомлення, що нібито “проукраїнська група” несе відповідальність за руйнування газопроводу “Північний потік”.

Стверджується, що американська розвідка не знайшла доказів, що до саботажу на газопроводах причетна влада України, але адміністрація Байдена “дала Києву сигнал” про те, що виносити “певні акти насильства” за межі України неприпустимо.