Перший пленарний тиждень Верховної Ради у 2021 році розпочнеться з наради лідерів парламентських фракцій на чолі зі спікером Дмитром Разумковим.

Про це повідомив очільник фракції “Голос” Ярослав Железняк у Телеграмі.

За його словами, лідери фракцій зберуться на початку наступного тижня об 10:15, де будуть обговорювати кнопкодавство та те, як цьому можна запобігти в майбутньому.

“Може нарешті, через місяць розслідування, дізнаємося від Управління держохорони хто ж цей загадковий чоловік, який має доступ до камер спостереження в Раді”, – пише Железняк, тим самим натякаючи на можливе кнопкодавство під час обрання Сергія Шкарлета міністром освіти і науки України.

Нагадаємо, що 17 грудня Верховна Рада 226 голосами призначила Сергія Шкарлета міністром освіти і науки. Доти він виконував обов’язки очільника МОН.

18 січня Офіс генпрокурора відкрив кримінальну справу про кнопкодавство під час голосування за Шкарлета за поданням фракції “Голос”.

“Це кримінальне правопорушення, передбачене статтею 364-2 Кримінального кодексу України. Розслідування злочину доручили провести Державному бюро розслідувань. Передані Офісу генпрокурора матеріали свідчать про те, що картка депутата від “ОПЗЖ” Григорія Суркіса проголосувала “за”, хоча його не було в залі Верховної Ради”, – наголошується у повідомленні.

Заяву до Офісу генпрокурора подала народний депутат, заступник голови партії “Голос” Інна Совсун. Вона наголошує, що голосування має бути персональним, як і політична відповідальність. При цьому парламентарій наполягає, що депутатів-порушників потрібно покарати відповідно до закону.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков доручив регламентному комітету вивчити ситуацію під час голосування за призначення міністра освіти Сергія Шкарлета.