Армія РФ останнім часом почала перекидати на Запорізький напрямок сили, які накопичені на інших ділянках південного фронту. Там ідуть наступальні операції ЗСУ, і загарбники сподіваються їх стримати.

Про це розповіла керівниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталя Гуменюк в ефірі телемарафону.

Натомість, українські воїни тримають ворога на вогневому контролі, до того ж той потерпає і від власних оборонних ліній.

За її словами, українські наступальні операції на півдні тривають – цей процес складний і довготривалий, адже території надто заміновані.

Водночас і для самих військ РФ їхні ж оборонні мінні поля створюють складнощі, коли вони намагаються маневрувати. Крім того, постійний вогневий контроль із боку ЗСУ не залишає окупантам спокою.

«Тому дійсно, потерпаючи на суходільній ділянці, де їм особливо «припікає», вони змушені підтягувати сили та резерви. Оскільки логістика глобально по регіону ускладнена, вони намагаються маневрувати силами, які вже накопичені на цій ділянці», – пояснила Гуменюк.

Додамо, росіяни для того, щоб перекрити той загрозливий напрямок, де Збройні сили України наразі посилюють натиск з метою прориву оборони противника, вимушені знімати війська з сусідніх напрямків та в пожежному порядку перекидати їх якраз на ці загрозливі ділянки.

Про це повідомив військовий експерт Валерій Рябих.

“Перша лінія оборони — це так звана смуга забезпечення, дійсно є найбільш укріпленою з інженерного погляду. І ми бачимо, що українські війська пройшли гримучу суміш з інженерних загороджень різних типів і які були дуже густо заміновані як безпосередньо постановками мінних полів, так і дистанційним мінуванням. Знаходили ділянки, де міни розташовувалися зі щільністю від 8 до 5 мін на квадратний метр. До того ж це комбіноване мінування, коли мінується місцевість і протитанковими мінами, і протипіхотними, що ускладнює як проходження подібних мінних полів, так і їхнє розмінування”, — сказав він.

Друга лінія оборони, за словами Рябих, має різні інженерні загородження, зокрема ті самі піраміди. І на другій лінії вже в силу об’єктивних причин, мінування не таке щільне, тому що противнику самому потрібно переміщатися через ці лінії для забезпечення першої лінії.

“І тому не буде легко. Але, як зазначають і самі військові, основна найбільш важка ділянка зараз може бути пройдена. І потрібно зазначити, що противник також не досяг результатів, ввівши в бій додаткові сили на сході України з метою відволікти увагу і резерви ЗСУ. Але зараз, розтягнувши лінію бойових дій на широкому фронті, противник сам страждає від відсутності резервів. Тому зараз найближчі два тижні можуть бути вирішальними. Ми можемо найближчим часом побачити значну зміну лінії зіткнення”, — вважає Валерій Рябих.

Тактично значущі успіхи України в районі Роботиного і навколо нього на заході Запорізької області розширюють прорив ЗСУ і ставлять під загрозу другорядні російські лінії оборони в цьому районі.

Про це йдеться у свіжому звіті Інституту з вивчення війни (ISW). Кадри з геоприв’язкою показують, що ЗСУ просунулися далі в Роботине і контролюють більшу частину населеного пункту, а також домоглися подальших успіхів на захід від Вербового.

Аналітики зазначили, що російські окупанти сподівалися використати свої позиції в Роботиному і навколо нього в якості відправної точки для контратак проти західного флангу українського наступу на схід від населеного пункту, де українські сили розширюють своє проникнення через перші лінії оборони росіян.

Експерти Інституту допустили, що наступ ЗСУ через саме Роботине і потенційне звільнення населеного пункту позбавлять російські сили позицій біля західного флангу українського прориву і, отже, дадуть українським військовим більше простору для маневру для початку наступальних операцій на вторинну лінію оборони росіян, яка проходить на південь від Роботине і на західну околицю Вербового.