Політичний експерт Михайло Подоляк розповів з якими проблемами довелося зіткнуться екс-президенту Петру Порошенко після поразки на президентських виборах.

Так, на думку експерта, п’ятий глава України перетворився в смиренного прохача. Однак, навіть в такому стані він примудряється запудрити всім мізки.

Подоляк відзначає, що Порошенко як би там не було, дуже прагматична людина, тверезо оцінює ситуацію і вміє прораховувати всі ризики. Він усвідомлює, що найближчі місяці будуть для нього великим випробуванням.

“Тіньовий розпорядник І.В. Коломойський” з насмішкою прийняв слізного прохача П.А. Порошенка. Після п’яти років принижень з боку Петра Олексійовича. Публічно він може викрикувати будь-яку ахінею, пафосно плескати і кривлятися разом зі своїм дурнуватим оточенням, щось бундючно вимагати. Але в кулуарах Порошенко завжди проявляє виняткове розуміння ризиків. Для себе особисто. Холодно, тверезо, математично бездоганно. Швидко переходить в сухий формат: “ти – мені, я – тобі “. Порошенко не сумнівається, що найближчі півроку будуть для нього вкрай важкими. Його по-справжньому проженуть колами пекла”.

Крім того, Подоляк відзначає, що Порошенко втратив всіх своїх колишніх друзів і соратників і зараз залишився з новою командою, на яку тисне громадська думка.

“Вчорашні партнери вже відключають медіа. Вірніше, пропонують йому тільки ситуативні союзи, якщо в цьому є загальний інтерес … Залишитися один на один з новою командою, на яку тисне громадську думку? Та сама громадська думка, яка несамовито вимагає обов’язкового жертвопринесення за п’ять втомливих злодійських років? Зрозуміло, це не для Порошенка. Тому що він точно не ідейний. І він точно не займався країною. І він не готовий стати жертвою. Ні в якому разі … “, – підкреслює Подоляк.

Як зазначає політтехнолог, саме це змусило Порошенка піти на закриту зустріч з Коломойським.

При цьому Михайло Подоляк розповів, чого хоче кожна зі сторін:

“Порошенко готовий домовитися на певних умовах і готовий злити частину своїх активів. Потягнути час. Отримати ті самі гарантії. Віддати частину серйозного компромату фактажу, Байдена в тому числі. Коломойський хоче отримати активи. Компенсувати приниження. Обидва в результаті захочуть … обдурити один одного”.