Угорський депутат Ласло Тороцкаї зробив натяк на поділ України, вітаючи Польщу з Днем Незалежності. У МЗС закликали уряд Угорщини засудити дії Тороцкаї.

Тороцкаї виставив на своїй сторінці у Twitter спільне фото командувачів обох країн після захоплення Закарпаття у 1939 році, підписавши його: “Сьогодні День Незалежності Польщі. Боже, благослови Польщу! Зустрінемось знову на спільному польсько-угорському кордоні”.

Після чого небайдужі користувачі поцікавилися у Тороцкаї, чи є він прихильником російської агресії проти України, метою якої є теж загарбання чужої території.

Депутат нічого не відповів, але й не видалив твіт, попри хвилю обурення, яку цей пост спровокував.

Речник МЗС України Олег Ніколенко закликав уряд Угорщини розібратися з Тороцкаї.

“Заклик угорського депутата Ласло Тороцкаї до перегляду державних кордонів є неприйнятним. Закликаємо уряд Угорщини засудити такі безвідповідальні висловлювання, які підважують двосторонні відносини та не відповідають духу добросусідства”, – написав Ніколенко у Facebook.

Нагадаємо, у розпал протестів на Майдані проросійський угорський прем’єр Віктор Орбан, що неодноразово відзначався своїми расистськими і ксенофобськими заявами, пропонував Варшаві захопити Україну. Про що в інтерв’ю ЗМІ розповів тодішній польський депутат Славомир Нітрас.

У Польщі Орбана тоді називали “гнилим фруктом”, а Угорщину – небезпечною країною, що мріє про демонтаж повоєнного порядку. А радник глави ОП Михайло Подоляк називає Орбана “троянським конем”, який прагне розвалу Євросоюзу.