З’явилися подробиці переговорів між Володимиром Зеленським і главою МЗС РФ Сергієм Лавровим

Як повідомляють ЗМІ, про це президент України Володимир Зеленський сам розповів журналістам під час прес-конференції після зустрічі з лідером Сполучених Штатів Дональдом Трампом.За його словами, під час діалогу з топ-соратником президента РФ Володимира Путіна він зажадав від Кремля негайного припинення війни на Сході України.

Зеленський зазначив, що в кулуарах Генеральної Асамблеї ООН глава МЗС РФ Сергій Лавров привітався з ним, сказав, що хоче познайомитися і привітав з обміном полоненими.

При цьому міністр закордонних справ країни агресора заявив наступне: “Ми дуже хочемо, щоб закінчилася війна на Донбасі”.

“Так, будь ласка, наша сторона, ми робимо все, це наша країна, це наша земля. Якщо ви готові, то давайте закінчимо війну? Віддамо нам наші території, обміняємо людей. Я хочу припинити війну на Донбасі. Я хочу зупинити вбивство наших людей, наших військових, наших громадян”, – відповів Володимир Зеленський на заяву Сергія Лаврова. 

Після цього президент не потис руку дипломату, як зазначають джерела. А просто пішов далі по справах.

Раніше ми повідомляли про те, що Володимир Зеленський зустрівся з главою МЗС Російської Федерації Сергієм Лавровим. Короткий діалог відбувся в кулуарах Генеральної Асамблеї ООН, яка проходить в Нью-Йорку.

Зокрема, глава держави Володимир Зеленський мав короткі переговори з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим напередодні зустрічі з президентом США Дональдом Трампом.

“Вони обговорили ситуацію навколо російсько-українських відносин”, – підкреслило джерело і додало, що короткий контакт Володимира Зеленського і Сергія Лаврова відбувся в ході прийому, організованого президентом США Дональдом Трампом.

Також, президент України Володимир Зеленський у рамках робочого візиту до США зустрівся з Президентом Румунії Клаусом Йоганнісом.

Глава Української держави подякував Румунії за незмінну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, а також за сприяння європейським та євроатлантичним прагненням нашої держави.

Лідери двох країн погодилися з необхідністю активізації політичного діалогу на найвищому рівні та домовились у цьому контексті про обмін візитами найближчим часом.

Окрему увагу було приділено співпраці в енергетичній і торговельно-економічній сферах, а також бізнес-відносинам.

«Ми почали робити багато реформ і запрошуємо ваших інвесторів приходити до нас», – зазначив Володимир Зеленський.