Адвокат президента США Дональда Трампа Руді Джуліані назвав «повною нісенітницею» положення скарги щодо телефонної розмови між Трампом і президентом Володимиром Зеленським. 

Джуліані заперечив, що, як стверджується в скарзі, співробітники Держдепартаменту США провели з ним бесіду віч-на-віч з метою переконати його не афішувати свої поїздки в Україну і уникнути таким чином розголосу, яка має небезпеку нанесенням шкоди національним інтересам США.

«Жоден з них жодного разу не говорив про прагнення уникнути шкоди. Держдепартамент у своєму листуванні жодного разу не передавав інформації, про яку ви говорите», – заявив Джуліані. Він заявив, що в Держдепі були в курсі про його діяльность щодо українських чиновників.

Джуліані надав CNN повідомлення, яке, як він стверджує, належить головному американському дипломату в Україні Курту Волкеру від 19 липня.

«Як обговорювалося, зв’язую вас тут з Андрієм Єрмаком (радник Зеленського – Ред.), який дуже близький до президента Зеленського. Я пропоную вам запланувати розмову на понеділок – можливо, на 10 ранку чи на 11 ранку у Вашингтоні? Курт», – ідеться в повідомленні.

Джуліані додав, що, за словами Волкера, телефонний дзвінок 25 липня між Трампом та Зеленським пройшов добре.

Після щонайменше двох телефонних дзвінків між Джуліані та Єрмаком вони зустрілися 1 серпня в Мадриді.

Також, Джуліані повідомив, що він поділився всіма подробицями своїх розмов з Єрмаком з його контактами в Державному департаменті, насамперед з Волкером.

Нагадаємо, Комітет з питань розвідки Палати представників США оприлюднив скаргу неназваного співробітника американських спецслужб щодо порушень під час телефонної розмови Трампа з Зеленським 25 липня.

У скарзі розвідки говорилося, що Джуліані після телефонної розмови Трампа з Зеленським спілкувався в приватному порядку з Андрієм Єрмаком, керівником Офісу Президента Андрієм Богданом і головою СБУ Іваном Бакановим.

За словами інформатора, кілька представників Держдепу – Волкер і посол США в ЄС Гордон Сонленд, спілкувалися із Джуліані, намагаючись «обмежити шкоду» національним інтересам США.

25 вересня Білий дім оприлюднив офіційну стенограму розмови Трампа і Зеленського. Вона стала приводом до імпічменту президента США.