Франція ініціює формування альянсу країн, які готові прийняти заходи щодо можливого розташування західних військ в Україні, навіть без прямого запиту від української сторони.

Цю ініціативу підтримав міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне під час свого візиту до Литви, де обговорював дану ідею з представниками балтійських та українських влад.

У ході зустрічі, в якій взяв участь також міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, Сежурне зазначив, що рішення щодо допомоги Україні повинно бути прийняте самими країнами-партнерами, без втручання Росії.

Він акцентував увагу на можливості проведення операцій з розмінування та надавання іншої необхідної допомоги, залишаючи питання військового розташування поза межами бойових дій.

«Україна не закликає нас висилати війська. Зараз Україна прохає нас надати боєприпаси. Ми не виключаємо жодних можливостей найближчим часом», — зазначив французький міністр.

Міністри країн Балтії висловили підтримку Франції та її нестандартному підходу.

Минулого місяця президент Франції Еммануель Макрон висунув ідею можливого розташування західних сил в Україні, проте більшість європейських країн відхилили цей варіант. Зауважимо, що три балтійські країни виявили відкритість до цієї ідеї, особливо враховуючи їх вразливість у випадку російської агресії.

Сежурне висловив обурення тим, що Москва націлюється на країни Балтії, колишні частини Радянської імперії, які тепер є членами ЄС і НАТО.

Міністр закордонних справ Литви Ландсбергіс підтримав свого французького колегу в цьому питанні.

«Не може бути жодних «але». Ми повинні малювати червоні лінії для Росії, а не для себе. Жодна форма підтримки України не може бути виключена. Ми повинні продовжувати підтримувати Україну там, де вона цього найбільше потребує», — сказав він.