У понеділок 3 серпня, відбулася перша зустріч нового глави з делегацією. На ній був присутній і Вітольд Фокін.

 

 

“Три години тривала зустріч нашої делегації в Мінській ТКГ з Кравчуком. З ним прийшов і Вітольд Фокін. У якому статусі – незрозуміло, але зі слів Єрмака я зрозумів, що йому теж пропонують увійти в ТКГ, проте він ще не прийняв рішення “, – зазначив Гармаш.

У поведінці Фокіна учасника зустрічі здивувала лексика, яку він використовував для позначення жителів Донецької і Луганської областей.

“Ось Вітольд Павлович мене здивував. Давно я не чув в своєму оточенні вираження “народ Донбасу”. Видно, що він багато дивиться телевізор … Було враження, що екс-прем’єр приїхав не з хутора під Києвом, а з окупованої території. Але це теж корисно. Головне, що він був щирий у своєму переживанні за людей і за країну, все інше (якщо він погодиться працювати в делегації) зітреться суворою реальністю небажання Москви ні на які компроміси “, – додав журналіст.

В цілому зустріч, зі слів Гармаша, була присвячена знайомству, Вітольда Фокіна вводили в курс поточних справ по підгрупах. Отаким було враження учасника зустрічі про нового керівника делегації:

“В цілому, враження сприятливий. Нічого “зрадного” він не озвучував і не пропонував. Я безпосередньо запитав, чи має він контакти з Медведчуком. Відповідь – 4 роки був контактів. Більш того, за його риториці можна було зрозуміти, що він дивиться медведчуківські канали, але реалістично оцінює інформацію, яка в них подається “.

За словами Кравчука, поки перелік завдань Фокіна не сформований конкретно, але є певні “рамки”.

Так, Фокін буде займатися питанням налагодження комунікації між тими особами, які проживають на тимчасово окупованій території Донбасу, і тими, хто був змушений її залишити.

«Йому [Вітольда Фокіна] і пропонується така посада, координатор комунікацій усіх боків. Частина людей Донбасу поїхала в Україну, двоє таких є в складі української делегації ТКГ, є люди, які живуть за межами підконтрольної України територій. Але там не всі бойовики, там є громадянське суспільство, є люди, які по-іншому думають, по-іншому бачать ситуацію, їх потрібно знаходити, спілкуватися, домовлятися », – зазначив Кравчук.

У той же час він підкреслив, що українським учасникам переговорів їхати на окупований Донбас небезпечно, поки тривають військові дії.

 

 

Як повідомлялося раніше, 4 серпня 87-річний перший прем’єр-міністр незалежної України Вітольд Фокін прийняв рішення брати участь в роботі ТКГ по врегулюванню ситуації в Донбасі.