Під час з’їзду партії «Право і справедливість» у місті Щецин, що у Польщі на зустріч з лідером політсили Ярославом Качинським не змогли потрапити представники ОБСЄ, які спостерігають за парламентськими виборами і кампанії, що їм передує.

Про це повідомляє TVN24.

Інформацію про інцидент підтвердила речниця ОБСЄ Катя Андруш.

«Що стосується Щецина, то спостерігачам ОБСЄ повідомили, що зустріч, на яку вони хотіли потрапити, була закрита. Вони взяли це до відома і поїхали, більше нічого не сталося», – сказала представниця ОБСЄ.

Вона також поінформувала, що наприкінці наступного тижня буде опублікований перший звіт організації щодо парламентських виборів у Польщі.

На зустріч до Качинського також не пустили представників фермерів та колишнього сенатора Влодзімєжа Личевека. Причиною було названо те, що їх не було у «списку».

Але віцепрем’єр-міністр Польщі та голова панівної партії «Право і справедливість» Ярослав Качинський заявив, що Польща підтримуватиме Україну у війні проти російського вторгнення, попри суперечки щодо експорту зерна.

«Ми хочемо і будемо підтримувати Україну на цьому фронті. Але ми зробили це з фундаментальних міркувань, через цінності, які ми сповідуємо, — нашу прихильність до свободи, включно зі свободою націй, а також в ім’я нашого державного розуму», — зазначив віцепрем’єр-міністр Польщі.

Зазначимо, «Право і справедливість», також «Закон і справедливість» — польська політична партія, заснована Лехом Качинським 13 червня 2001 року в той час, коли він був міністром юстиції. «Право і справедливість» є консервативною, клерикальною партією. На сьогодні лідером цієї партії є Ярослав Качинський. У польському сенаті налічується 37 % депутатів (37 осіб), а у Європарламенті 28 % (14 осіб). Партія входить до Альянсу європейських консерваторів та реформістів.