До активних дій ЗСУ на лівому березі Дніпра можна ставитись як завгодно. Можна серйозно розглядати можливість «прориву до Криму» у цьому напрямі. Про це заявив військовий оглядач координатор групи «Інформаційний спротив» Костянтин Машовець в Tелеграм-каналі.

Але поки що реальні події свідчать про те, що російське командування на Кримсько-Таврійському напрямку принаймні отримало явно не запланований їм значний «головний біль». Це вже факт, як би його не оцінювати та не трактувати.

Експерт також відмічає, що принаймні, у 2-х місцях передові підрозділи ЗСУ на відрізку між Олешками та Новою Каховкою зуміли перерізати прибережну дорогу, яка йде з Нової Каховки на Олешки, що вже, само собою, є трохи дивним. Але буде ще дивнішим, якщо українські підрозділи вийдуть до наступної дороги Е-58. А така можливість у них є, у такому разі ситуація зміниться взагалі, кардинальним чином.

Машовець зазначив, що, на його думку  все йде чітко «за планом», проте явно не російським.

«Принаймні, 2 тактичні плацдарми ЗСУ в районі автомобільного та залізничного антоновських мостів вже перетворили на 1, але трохи більший двох попередніх. Причому, зважаючи на все, ЗСУ досить «щільно» його утримують,» — зазначає експерт.

За його словами у районі с.Кринки, передові підрозділи 26-го мотострілецького полку (мсп) противника, очевидно, ще утримують частину лісу на південь від села та північно-східну частину самого села, але ситуація там для росіян явно розвивається, якось «не в той бік». Причому не допомагають навіть «шторм-зетівці», пригнані з боку Корсунка. Своєю чергою, кілька підрозділів 144-ї окремої мотострілецької бригади (омсбр) росіян спробувала на цій ділянці «промацати український плацдарм», як то кажуть, у лобову, так би мовити, нахрапом, але вийшло невдало для них.

«За кордоном Підстепове – Піщанівка також відбуваються якісь «метушня та безладдя». У районі о. Чайка противники намагаються утримати першу позицію головного рубежу оборони вздовж. Цілком можливо, що там же задіяні й окремі підрозділи 205 омсбр противника. Але, незважаючи на це, навіть судячи з відкритих джерел, ситуація там для противника теж загострюється, особливо на північ від с.Підстепове,» відмітив Машовець.

За словами експерта, із Дніпровських плавнів у противника якось не вийшло ефективної смуги.

«Як же реагує на всі ці події «Теплінський та компанія»? Звичайно, у властивому росіянам стилі: перекиданням на «Апасну ділянку» додаткових сил та засобів; Організацією та проведенням численних серій атак у режимі 24\7. Причому введення в бій з’єднань, частин і підрозділів відбувається так само, як завжди, «у міру зосередження та розгортання». Йдеться, в першу чергу, про два основні з’єднання, які очевидно, противник має намір задіяти для «ліквідації дніпровської кризи» — 70-ту мотострілецьку дивізію (мсд) зі складу 18-ї загальновійськової армії, а також 7-у десантно-штурмову дивізію ( дшд) зі складу повітрянодесантних військ,» — переконаний експерт.

Також він нагадав, що зі складу 7-ї дшд на цьому напрямі ще донедавна знаходилося по суті лише три батальйони. Основні сили дивізії були, свого часу, перекинуті «під Вербове», щоб взяти участь у флангових контратаках проти наступного українського угруповання.

«Ну і ось тепер, враховуючи той факт, що з «фланговими контратаками» на Токмацькому напрямку все одно нічого розумного не вийшло, а українські морпіхи влаштували в дніпровських плавнях російським мотострільцям і мобікам фатальний контрстрайк, мосьє Теплинський, явно зажадав від своїх «старших начальників» повернути йому це з’єднання повітрянодесантних військ «назад». Нагадаю, штатна посада цього генерала — командувач повітрянодесантними військами Росії,» — відзначив експерт.