Україна конфіскувала сім російських винищувачів-перехоплювачів МіГ-25, які знаходилися під управлінням підприємства «МіГремонт».

Відповідна заява опублікована на сайті Міністерства економіки України. Конфіскація російського майна відбувається в рамках Указу Президента України про введення в дію рішення РНБОУ щодо примусового вилучення майна РФ та її резидентів.

В рамках Указу планується вилучення понад 800 одиниць рухомого майна, зокрема: біля 500 вагонів, піввагонів, платформ, цистерн, нафтоналивний танкер, понад 300 вантажних та легкових автомобілів, автоцистерни, будівельну техніку, а також авіаційні двигуни.

Як повідомляє «Мілітарний», сім нелітаючих російських літаків МиГ-25 досі перебувають на території запорізького державного авіаційного ремонтного заводу «МіГремонт».

Керівництво підприємства неодноразово намагалося вирішити долю літаків з російським керівництвом. Росіяни тричі погоджувалися на проведення утилізації літаків у 1998, 2003 та 2007 роках. Весь цей час підприємство витрачало кошти на зберігання винищувачів-перехоплювачів. У повідомлення Міністерства економіки зазначається, що борти підуть на запчастини для українських бойових літаків.