В адміністрації президента Сполучених Штатів заявили, что передача Україні далекобійних ракет ATACMS не виключена.

Про це в інтерв’ю «Голосу Америки» заявив координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

Відповідаючи на питання, чи нині не найкращий час, аби надати Україні ракети ATACMS, він заявив, що Вашингтон продовжує переглядати додаткові спроможності, яких потребує Київ.

«Передача ATACMS не виключена. Я зараз не в тій позиції, щоб щось оголосити на тему ATACMS, лише скажу: відповідно до того як змінюється війна, змінюються і спроможності, які ми надаємо Україні. І я думаю, так і буде продовжуватися», – зазначив Кірбі.

Раніше Джейк Салліван, радник президента США з національної безпеки, заявив, що президент Джо Байден і Пентагон тривалий час були проти надання Україні далекобійних ракет ATACMS, які Київ просив для ураження російських цілей у глибокому тилу.

Перед цим стало відомо, що президент США Джо Байден повідомив Володимиру Зеленському на зустрічі у Білому домі, що Вашингтон передасть невелику кількість ракет ATACMS для допомоги у війні з Росією.

За даними New Yorker, це рішення Байден ухвалив ще до візиту Зеленського; публічно його поки не підтвердили.

Міністерство оборони США нещодавно підтвердило готовність надати Україні частину своїх далекобійних ракет ATACMS, оснащених касетними боєприпасами, як тільки президент Джо Байден схвалить їхню передачу.

Також, нагадаємо до державного бюджету України надійшов грант 1,15 млрд доларів від Сполучених Штатів через Цільовий фонд багатьох донорів Світового банку.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

Проєкт має на меті частково компенсувати видатки державного бюджету, зокрема соціальних та гуманітарних, що не пов’язані зі сферою безпеки і оборони.

Як зазначає відомство, залучене фінансування спрямовується на відшкодування видатків держбюджету, зокрема на виплати за окремими програмами державної соціальної допомоги (ВПО, особам з інвалідністю, малозабезпеченим сім’ям, виплати житлово-комунальних субсидій), виплати співробітникам ДСНС та на оплату праці працівників державних органів та педагогічних установ.

Отримані кошти є частиною п’ятого додаткового фінансування в межах проєкту Світового банку «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» (PEACE in Ukraine).

У 2023 році Україна отримала вже 10,9 млрд прямої бюджетної підтримки від США у формі грантів.

«Надзвичайно вдячні Уряду США за солідарність та безпрецедентну підтримку України. Від початку повномасштабної війни до держбюджету України вже надійшло 22,9 млрд доларів США від Сполучених Штатів», – заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

Раніше Міністерство закордонних справ Фінляндії оголосило про виділення додаткових 92 мільйонів євро на підтримку України та країн, що постраждали від російської агресії, через Світовий банк.

Нагадаємо, Нідерланди минулого тижня оголосили про виділення чергового пакета допомоги Україні в розмірі 102 мільйони євро для підготовки до зими, підтримки реформ та інвестицій.

До слова, 22 вересня, Сполучені Штати оголосили про новий пакет військової допомоги для України на суму 325 мільйонів доларів, який містить системи протиповітряної оборони Avenger, ракети AIM-9M для протиповітряної оборони та боєприпаси.

Напередодні четверо високопоставлених республіканських сенаторів США закликали президента Джо Байдена негайно передати українським військовим ракети великої дальності ATACMS.

Раніше повідомлялося, що президент США Джо Байден наближається до рішення про передачу Україні ракет великої дальності ATACMS. Таке рішення пов’язано з тим, що у Конгресі збільшується тиск на Білий Дім у питання постачання даного озброєння.

Наприкінці серпня голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що Україна невдовзі отримає винищувачі F-16, однак постачання ракет ATACMS ще під питанням.