За даними ЗМІ, міністр юстиції Денис Малюська нібито допомагає близьким соратникам екс-президента-втікача Януковича Юрію Іванющенку та Івану Аврамову заволодіти ринком «Столичний».

Про це йдеться в статті, опублікованій у виданні Телеграф.

За інформацією видання, в 2015 році компанія «Спецбуд-моноліт» надала позику ринку «Столичний» в розмірі понад 40 мільйонів гривень. В якості забезпечення зобов’язань ринок «Столичний» передав в іпотеку павільйон «Овочі-фрукти».

«Але вже на початку 2020 року, за даними журналістського розслідування, ринок” Столичний “захопили люди Юрія Іванющенка та Івана Аврамова. Були незаконно змінені директора підприємства і сформовані борги перед підконтрольними компаніями Іванющенка-Аврамова на суму понад 300 млн грн., про що свідчать дані реєстру судових рішень. Протягом 2020 роки ринок “Столичний” не виконував свої зобов’язання щодо повернення позики і в правління нового директора Рустема Абдукадирова був свідомо доведений до банкрутства », – йдеться в статті.

Автор матеріалу зазначає, що сам факт неплатоспроможності та порушення умов договору позики є підставою для застосування іпотечного попередження і дає можливість кредитору придбати право власності на майно: «Тому 13 січня 2021 року компанія” Спецбуд-моноліт “звернула стягнення на предмет іпотеки і уклала нотаріально посвідчений договір купівлі-продажу, оскільки це не профільний напрям кредитора».

Однак, як зазначає ЗМІ, 14 січня 2021 роки ринок «Столичний» оскаржив перехід права власності на павільйон до кредитора в комісії по розгляду скарг у сфері державної реєстрації Мін’юсту.

«Справа невідкладно, з порушенням порядку розгляду скарг, призначається до розгляду 21-го січня. В цей же день комісія з розгляду скарг у сфері державної реєстрації, з порушенням порядку розгляду скарг, а також Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” приймає рішення у формі висновку про скасування всіх реєстраційних дій», – наголошується в матеріалі.

Ймовірно, зазначений висновок міг бути заздалегідь підготовлений і узгоджений Міністром юстиції, Іваном Аврамовим і Юрієм Іванющенком.

«При цьому компетенцію Міністерства юстиції України щодо визнання недійсним або скасування угод, тим самим скасування права власності, на підставі яких прийнято оскаржувані рішення, законодавством не визначено», – йдеться в статті.

Автор матеріалу додає, що в Єдиному державному реєстрі судових рішень говориться, що постановою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 15 січня 2021 року було накладено арешт на павільйон «Овочі-фрукти», а також заборонено Міністерству юстиції України здійснювати будь-які реєстраційні дії стосовно цього павільйону .

«Не дивлячись на це, міністр юстиції Денис Малюська нібито готовий скасувати на користь Юрія Іванющенка та Івана Аврамова будь-які реєстраційні дії в Реєстрі нерухомого майна в Україні», – йдеться в матеріалі «Телеграфу».