Ситуація в східних регіонах України може загостритися найближчими тижнями, повідомляє Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані своєї розвідки.

«Бої на сході України посиляться протягом наступних від двох до трьох тижнів у той час як Росія продовжує концентрувати там свої зусилля», – йдеться в повідомленні міністерства.

Відомство вказує на те, що атаки російських військ продовжують фокусуватися на позиціях Збройних сил України у Донецькій та Луганській областях, а також на «боях навколо Херсона та Миколаєва і новому наступі на Краматорськ».

«Російські війська продовжують відхід із Білорусі, аби перегрупуватися на підтримку операцій на сході України», – додає розвідка.

Дані української розвідки вказують на те, що російські військові перегруповуються на сході України, після чого планують просуватися у бік Харкова, заявив 9 квітня начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-майор Кирило Буданов.

«Вони планують наступати в першу чергу на Харків. Вони спробують добити місто Маріуполь і лише після цього можуть спробувати ініціативно наступати на Київ», – сказав він.

Крім того, за даними Буданова, щоб компенсувати свої значні втрати в Україні, армія РФ перекидає додаткові війська до Бєлгорода (Росія), звідки передислокує їх на Харківщину. Голова ГУР наголосив, що Україні потрібна серйозна військова підтримка з боку союзників для подальшої протидії агресії Росії. За його словами, йдеться про важку артилерію, зенітно-ракетні комплекси і бойові літаки.

Крім того, Пентагон теж зауважував, що Росія посилила свої військові позиції навколо Донецька. Конвой, який зараз просувається на південь від російського кордону, включає командний елемент, батальйон підтримки, вертолітну підтримку і піхотинців. Представник США назвав це “явним доказом” того, що Росія вже має на меті захоплення Донбасу після невдалої спроби  взяти Київ. Останніми днями Росія зосередила більшу частину своїх авіаударів на Донбасі.

Нагадаємо, 25 березня російське міноборони заявило, що концентруватиметься на “повному звільненні Донбасу”, але й може спробувати взяти штурмом Київ, Харків та інші обласні центри. У Пентагоні помітили, що Росія змінила загарбницькі пріоритети і вже націлена не на Київ, а на Донбас із метою відрізати українські сили на сході від решти.