Сполучені Штати докладуть усіх зусиль, щоб росія понесла відповідальність за всі скоєні нею воєнні злочини в Україні.

Про це у Відні заявив постійний представник США в ОБСЄ Майкл Карпентер під час спеціального засідання Постійної ради цієї організації, присвяченого ракетному обстрілу росією вокзалу в Краматорську.

“Нехай не буде жодних сумнівів – росія понесе відповідальність за ракетний удар у Краматорську, загибель мирного населення в Бучі та триваюче руйнування Маріуполя і Харкова. Ми вже заявляли, що, за нашою оцінкою, військовослужбовці російських збройних сил вчинили воєнні злочини в Україні. Сполучені Штати віддані наміру притягнути до відповідальності осіб, винуватих у скоєнні цих злочинів”, – заявив Карпентер.

За його словами, американські оцінки вказують на те, що ракетний удар по вокзалу в Краматорську був здійснений російською балістичною ракетою малої дальності.

Карпентер додав, що поруч із наданням Україні найбільшого об’єму допомоги у безпековій сфері з-поміж усіх країн світу Сполучені Штати також підтримують низку механізмів притягнення до відповідальності за злочини в Україні, включаючи розслідування, які проводяться українськими органами влади, у рамках міжнародних слідчих механізмів, а також важливу роботу з документування порушень прав людини.

“Просто зараз на запит генерального прокурора України Сполучені Штати підтримують багатонаціональну команду міжнародних прокурорів та інших експертів з воєнних злочинів, які працюють у регіоні. Ця міждисциплінарна команда, до складу якої входять американські експерти, безпосередньо підтримує зусилля підрозділів Офісу генпрокурора України щодо збору, збереження та аналізу доказів звірств з метою подальшого притягнення до кримінальної відповідальності”, – заявив Карпентер.

Він також згадав московський механізм ОБСЄ, який запустили 45 країн-учасниць з метою розслідування ймовірних воєнних злочинів і порушень міжнародного гуманітарного права та прав людини в ході війни росії проти України.

“Ми віддані тому, щоб використати усі доступні інструменти з метою притягнення винних до відповідальності за звірства”, – наголосив представник США в ОБСЄ.

Як повідомлялося, 8 квітня по залізничному вокзалу Краматорська, з якого щодня проводиться евакуація населення, російськими військами було завдано ракетного удару. За останніми даними, загинули 59 мирних людей, 109 зазнали поранень. Президент Володимир Зеленський заявив, що удар було завдано “Точкою-У”. Роспропаганда традиційно заперечила причетність зс рф до ракетного удару, а в міноборони росії заявили, що російська армія нібито не використовує комплекси “Точка-У”.