Військовий Святослав Дубина повідомив, що без демілітаризації та денуклеаризації росії ніхто не може гарантувати Україні безпеку.

Про це він розповів на своєму каналі.

«Вихід на кордони 1991 року не гарантує нам відсутність обстрілів з боку росії. Ті механізми міжнародного права, які були створені після Другої світової війни, вже не діють. Не може зло бути гарантом безпеки та входити до Ради безпеки ООН», – повідомив Святослав Дубина.

За словами військового, шукати чи створювати нові організації, щоб гарантувати Україні безпеку, не треба. Як зазначив Святослав Дубина, найефективніший спосіб – це демілітаризація росії. Поки ми не позбавимо рф можливості погрожувати своїм сусідам, ми не можемо гарантувати безпеку.

«Для того щоб себе убезпечити, треба також зробити буферну зону, щоб їхнє озброєння не могло вразити територію України. Також має бути закрите питання з денуклеаризацією російської федерації. РФ з ядерною зброєю не може дати гарантії безпеки», – заявив Святослав Дубина.

Тим часом група ключових країн НАТО негайно готує до саміту Альянсу проєкт декларації про гарантії безпеки для України. Про це повідомляє Politico.

Видання посилається на інформацію від чотирьох офіційних осіб, які знайомі з перебігом переговорів. За їхніми словами, кілька країн Альянсу перед початком саміту НАТО у Вільнюсі мають намір встигнути узгодити параметри пакету гарантій безпеки, які будуть запропоновані Україні та діятимуть до її приєднання до Альянсу.

Як пише Politico, протягом кількох тижнів США, Велика Британія, Франція та Німеччина обговорювали це питання з Києвом, а також зверталися до інших союзників до НАТО, ЄС та G7. Ідея полягає в тому, щоб створити “парасольку безпеки” для всіх країн, які готові надавати Україні постійну військову допомогу, причому особливості цієї допомоги у кожної країни можуть бути свої.