Після загострення навколо Авдіївки ситуація там на ранок 12 жовтня напружена, але контрольована українськими військами. Російські окупанти не припиняють обстрілів як по місту з околицями, так і по позиціях ЗСУ. Проте, Сили оборони України відбили усі ворожі атаки та зуміли втримати усі свої позиції.

Про це розповів керівник Авдіївської МВА Віталій Барабаш у ефірі телемарафону «Єдині новини».

«Дуже напружена ситуація. Третю добу не вщухають бої навколо міста, обстріли як по позиціях, так і по самому місту. Ця ніч минула більш-менш спокійно: саме по місту було декілька таких невеличких обстрілів. О 2:55 відбувся авіаракетний удар. Вдарили по так званому нашому місцевому урядовому кварталу. Поки що інформація не надходила на рахунок постраждалих і загиблих цивільних», – розповів Барабаш.

Він також поінформував, що 11 жовтня по території громади прилетіло близько 20 ворожих ракет. Були загиблі і поранені. Серед жертв – 85-річний чоловік. Серед поранених – 69-річний чоловік та 44-річна жінка.

«Два молоді хлопці – представники військової адміністрації – розвозили хліб по старій частині міста. Вони отримали контузії. І дві людини – дуже літній чоловік і його донька – знаходяться під завалами багатоповерхового будинку, який зруйновано внаслідок авіаракетного удару вчора вдень», – розповів очільник МВА.

Він зазначив, що постійно під ударами ворожої артилерії перебуває Авдіївський коксохімічний завод. Так, 11 жовтня загарбники вкотре вдарили по заводу, влучивши у цистерни з залишками смоли. Там зайнялася пожежа, а росіяни водночас стверджували, що влучили по складу боєприпасів.

Крім того, Барабаш запевнив, що українські війська відбили всі російські атаки навколо Авдіївки та зуміли втримати усі свої позиції.

«Це, мабуть, найбільший наступ за всю повномасштабну війну саме на Авдіївку. Все витримали, всі позиції утримали, всі атаки відбили. Місцями навіть намагалися контратакувати. Звичайно, це точково і не мало якогось системного характеру», – розповів очільник військової адміністрації.

Він також повідомив, що 11 жовтня минуло «трохи за іншим сценарієм».

«Вони (окупанти.) не використовували техніку. Більшість їхніх штурмових дій було з використанням суто піхоти. Вони підвозили до свого «передка» десант: групами по 20-30 людей вони його висаджували. Вони одночасно на 10-12 напрямків висовувалися, на різні напрямки до нашої лінії. Дивлячись відео у військових – вони (російські війська.), як таргани, намагались десь знайти якусь шпаринку», – описав ситуацію Барабаш.

Він вкотре наголосив, що ситуація дуже непроста, але контрольована.

Нагадаємо, що силам оборони України вдалося зупинити масований наступ російських військ на місто Авдіївка поблизу Донецька. Ворог починав штурми, влаштовував багатогоадинні обстріли міста з руйнуваннями будинків.

Аналітики, які складають мапу DeepState, пишуть що: “10 жовтня на Авдіївському відтинку був один з найважчих днів. Ворог пішов кількома колонами, до того ж набитими десантом. Це все було під акомпанемент арти, авіації та ракет. Колони наступали з Красногорівки, Новоселівки Другої, Водяного, Пісків та Веселого. Звісно, окупантам вдалося захопити певні позиції, але враховуючи кількість особового складу та техніки, яка була задіяна, результати просто плачевні для ворога”.

“Ворог надіявся на бліцкриг. Втрати техніки колосальні, скоро будуть аналітики то рахувати. Було проведено висадку сотень піхотинців, які і досі блукають по сірій зоні. Бої продовжуються. Дійсно все могло бути значно гірше, але злагоджена робота Сил оборони дала результат. Звісно, без втрат не обійшлося”, – констатують аналітики за відкритими даними.