Зараз Німеччина є одним із ключових партнерів України і мова тут йде не лише про економічну сферу. Берлін відкрито заявляє про підтримку України у її прагненні відновити територіальну цілісність та наголошує на необхідності Євросоюзу демонструвати одностайність в своїй реакції на ситуацію з агресією проти України.

Таку заяву зробила канцлер Німеччини Ангела Меркель під час німецько-українського економічного форуму.

Вона наголосила, що Німеччині важливо аби ЄС зберігала єдність у питаннях територіальної цілісності України. Однак, підтримка не повинна обмежуватись заявами, а країни-учасники мають докласти максимум зусиль, щоб покращити ситуацію, в якій опинилися Крим та Донбас.

“Партнерство між нашими країнами далеко не обмежується питаннями економіки. Про це сказав також президент Зеленський. Німеччина є одним з найближчих партнерів України, і ми рішуче підтримуємо територіальну цілісність України. Нам було і залишається важливим, щоб ЄС єдино і недвозначно реагував на анексію Криму сім років потому і на конфлікт на сході України, дотримувався цієї позиції, всупереч всім скептикам, і робив все, щоб це змінилося”, – підкреслила Ангела Меркель.

Нагадаємо, президент США Джо Байден 26 лютого у День опору окупації Криму підтримав Україну і заявив про те, що Вашингтон ніколи не визнає захоплення РФ українського півострова Крим. Штати вважають окуповану автономну республіку територією України.

3 березня у МЗС України заявили, що держава веде перемовини про організацію візиту президента США Джо Байдена до Києва. Зеленський запросив Байдена приїхати на форум в рамках Кримської платформи, який має відбутися 23 серпня.

Міністри закордонних справ країн Великої сімки 18 березня оприлюднили заяву, в якій йдеться про те, що держави рішуче засуджують агресію РФ щодо Києва та порушення Москвою територіальної цілісності та суверенітету України. Вони назвали Росію стороною конфлікту на Донбасі і заявили, що Крим, як і раніше, належить українській державі.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.