Керівництво Нацбанку України могло простежити, щоб “ПриватБанк” не виводив нікуди гроші своїх вкладників. Однак, цього не робилося роками, пише у своєму блозі на сайті “Кореспондент” директор Інституту соціально-політичного проєктування “Діалог” Андрій Миселюк.

“Українському правосуддю доведеться зайнятися роллю керівника банківського нагляду Нацбанку Катерини Рожкової в реалізації схем Ігоря Коломойського з виводу грошей вкладників “ПриватБанку”, – написав експерт. – Коли справедливо звинувачують Коломойського в організації надзвичайно масштабних і таких же надзвичайно складних схем виводу грошей із “Привату”, практично не звертають уваги на одну очевидну річ: наодинці він би не зміг роками “пилососити” з України мільярди. І ті, хто каже, що в усьому винен один Коломойський, замовчують очевидний факт: на його схеми довгий час затуляло очі як керівництво держави, так і керівництво регулятора – Національного банку”, – написав експерт.

Він наголосив, що за роки управління Коломойському та Боголюбовому вдалося привласнити з “ПриватБанку” не менше $5,5 млрд.

“І ось підходимо до головного: чому керівництво регулятора не припинило використання цих масштабних схем і вивід з України мільярдів гривень вкладників? Навіть більше – спочатку Нацбанк три роки мовчки спостерігав, як власники “ПриватБанку” Коломойський і Боголюбов виводять із нього мільярди доларів, і не заважав цьому. Потім НБУ зробив усе, щоб провести націоналізацію на невигідних для України умовах. А коли держава націоналізувала “Приват” за 155 млрд грн, утретє нічого не зробив, щоб повернути платникам податків їхні гроші. У підсумку мегаафера Коломойського із “Приватом” обійшлася країні більш ніж у $10 млрд”, – зазначив Миселюк.

Ба більше, експерт переконаний, що керівництво НБУ було чудово проінформовано про кожну махінацію, однак навіть не намагалося зупинити “злочинний пилосос”.

“Причому не в загальних рисах, а конкретно. Оскільки ще 2015 року МВФ провів стрес-тест “ПриватБанку”. Було виявлено, що на той момент банк майже не мав забезпечення під видані кредити. Більш ніж 200 великих позичальників виявилися, за великим рахунком, пустушками і “прокладками”. Причому з’ясувалося, що всі вони – фірми Коломойського і його компаньйонів. Тобто гігантський корпоративний портфель банку – 137 млрд грн – це кредити самим собі”, – написав експерт.

Він підкреслює, що дане питання є прямою відповідальністю Рожковою, яка відповідальна за банківський нагляд.

На завершення політолого зазначає, що за даними його джерел взяємні наїзди Рожкової на Коломойського – “результат того, що вони не поділили щось крупне вже під час націоналізації банку. І тому серйозно розсварилися”.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.