Як відомо, ранок 29 жовтня видався неспокійним для мешканців тимчасово окупованого Криму. Цього разу “бавовна” трапилася у Севастополі.

Росіяни публікують фото ніби-то українського диверсійного човна, який міг підійти та щось підірвати. Однак, якби це дійсно сталося, такого величезного стовпа диму не було б. Про це в одному з інтерв’ю розповів військовий експерт Павло Нарожний.

Був би вибух, “хлопок”, як то кажуть. Стовп диму характерний для довгострокового горіння якогось великого об’єкта – вертольота, корабля, підводного човна, складу палива. Але не одного човна, який ніс на собі 100 – 150 кілограмів вибухівки. Він би вибухнув, і на цьому все закінчилося, – пояснив військовий експерт.

Водночас він розповів, що могло статися насправді

Тож Нарожний зауважує, що на ракетний удар це також не схоже. “Туди б прилетіло 400 – 500 кілограмів вибухівки. Це більше схоже на якусь невелику диверсійну операцію. Щось близько підійшло до цього корабля, і він загорівся”, – підкреслив він.

Окупанти ж повідомляють про атаку безпілотників. На думку військового експерта, це цілком ймовірно.

“Якщо безпілотник зайшов і підпалив паливо на кораблі – такий і був би ефект. Воно горіло б і йшов величезний стовп диму”, – відзначає Нарожний.

Ба більше, припускають, що у Севастополі можуть горіти 4 російські кораблі. Але цю інформацію поки не підтвердили.

Скажімо, наш якийсь катер вийшов на відстань 50 кілометрів від Одеси й запустив 5 – 10 диверсійних безпілотників, які віддалено керувалися. П’ять з них збили, а інші – долетіли й підпалили свої цілі. Так, це можливо, – підкреслює Нарожний.

Додамо, що ймовірно “удари” по Севастополю наносились унікальними українськими дронами

Варто зазначити, в Укроборонпромі анонсували гідну “відповідь” іранським дронам, проте не повідомили деталей. Експерти кажуть, що це, ймовірно, буде ударний безпілотник, який складе гідну конкуренцію ворожому озброєнню Росії.

Про це розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу ЗСУ Роман Світан. Він припускає, що в Укроборонпромі розроблять щось схоже на ударний безпілотник.

За його словами, наразі немає сенсу розробляти щось інше, в нас вистачає коштів та розвідки.

Але наразі нам не вистачає саме ударних безпілотників. До того ж, це не така велика проблема – розробити безпілотник. Особливо, враховуючи наші збільшені можливості за рахунок натівських друзів, – наголосив Світан.

Тому військовий експерт вважає, що швидше за все, це будуть саме ударні безпілотники. “Поки ми можемо називати це “невпізнаний літаючий об’єкт”, який вибухає при “виході” на ціль”, – підсумував він.

В Укроборонпромі водночас підкреслили, що не можуть поки детально розповісти про те, чим займаються. Натомість наголосили, що надають перевагу мовчазній роботі 24/7.

Додамо, що наразі в результаті “бавовни” у Севастополі, втрати ворога уточнюються. Головне питання зараз, хто та як це зробив. Усі чудово розуміють, але… Україна офіційно не має до цього відношення – пише аналітик Кирило Сазонов. Наразі саме така позиція. Розуміти можна. Сміятися можна. Але це вони самі винні. Запустили ракети територією України, а ракети взяли і впали прямо на їхні кораблі. Буває. А там ще й курили моряки у недозволеному місці. Загалом, збіглося… Які ж вони незгарбні – підсумував він