Главі МЗС України Вадиму Пристайко довелося заперечувати тиск президента Трампа в розмові із Зеленським. Дипломат вважає, що українського лідера штучно намагаються втягнути в якісь протистояння між двома провідними партіями США, а глава держави вважає, що у Києва повинні бути хороші відносини з Вашингтоном, незалежно від того, хто при владі на Капітолійських пагорбах.

В інтерв’ю «Громадському» Пристайко чітко заявив, що Зеленського намагаються втягти у протистояння між республіканцями і демократами. Саме цим викликана публікація The Wall Street Journal про те, що нібито Трамп під час розмови із Зеленським у липні намагався чинити тиск на Зеленського. Авторитетне видання вказує, що президент США щонайменше вісім разів називав прізвище кандидата в президенти від демократів Джо Байдена, рекомендуючи почати в Україні розслідування щодо його сина.

Цей «тиск» і став предметом статті. Видання акцентувало увагу на тому, що Трамп нібито радив в рамках розслідування українському слідству співпрацювати з особистим юристом Трампа Руді Джуліані. Також відомо, що сам Джо Байден вимагає від Трампа опублікувати розшифровку розмови із Зеленським.

У даній ситуації Пристайко виступив як адвокат українського президента. Він заявив, що в курсі діалогу. Він був довгим, але Зеленський не зобов’язаний його афішувати, а «Україна – незалежна країна, у якої є свої таємниці». Тим більше, що співпраця зі стратегічним партнером важлива сама по собі – без прив’язки до партій.

Глава МЗС уточнив, що бесіда Зеленського з Трампом «стосувалася багатьох питань, часом на які треба було мати досить серйозні відповіді».