Росіяни вже три дні поспіль намагаються штурмувати Білогорівку, проте Збройні Сили України продовжують контролювати це селище, незважаючи на заяви Міністерства оборони Росії про нібито його захоплення. Про це повідомив очільник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор.

Лисогор зазначив, що ситуація в Білогорівці залишається напруженою, але українські військові тримають оборону і не допускають прориву російських військ. Він також підкреслив, що російські війська неодноразово намагалися атакувати Тернівський напрямок великими колонами та застосовуючи тактику так званих «м’ясних штурмів» за підтримки важкої артилерії. Однак ці спроби були відбиті завдяки професійним діям українських військових.

«Зараз у Білогорівці йде загострення, але ситуація контрольована нашими ЗСУ. Ворог кілька разів намагався атакувати Тернівський напрямок колонами і «м’ясними штурмами» за підтримки важкої артилерії. І вже третій день намагається штурмувати Білогорівку», – повідомив Лисогор.

За його словами, російські сили застосовують значну кількість техніки та живої сили, намагаючись захопити стратегічно важливе селище. Проте українські захисники демонструють стійкість і здатність протистояти натиску ворога, забезпечуючи надійну оборону Білогорівки.

Лисогор також зазначив, що російська пропаганда поширює неправдиву інформацію про захоплення Білогорівки, намагаючись деморалізувати українське суспільство і підірвати довіру до українських військових. Він підкреслив, що насправді ситуація під контролем і ЗСУ продовжують успішно відбивати атаки ворога.

Він наголосив, що Сили оборони завдають ударів по агресору і виконують поставлене завдання.

Очільник ОВА розповів, що складна ситуація й у Кремінському лісництві та в районі населених пунктів Терни та Невське, які знаходяться на межі Луганської та Донецької областей.

Нагадаємо, що речник ОСУВ «Хортиця» Волошин заявив, що росіяни почали пересуватися на цивільних авто до тимчасово окупованої Луганської області – частина з них може маскуватися під цивільних, імітуючи евакуацію.

За його словами, зафіксовано пересування загарбників на одному з напрямків – ті їдуть на цивільних автомобілях з Тульської області РФ на територію тимчасово окупованої Луганщини.

Кількість таких загарбників становить близько 600 осіб, їхня мета – переміщення та укомплектування резервів, аби вести подальші штурмові дії як у Донецькій, так, можливо, і в Луганській області, зазначив Волошин.

Росіяни імітують пересування цивільних мешканців, тому що Сили оборони вражають військовий транспорт та не завдають ударів по цивільних, пояснив речник.

Він додав, що такі автівки окупантів знищуються, але є певний відсоток машин, які можуть маскуватися під цивільних, імітуючи евакуацію.

Повідомляється, що на Покровському напрямку наразі найгарячіша ситуація. Від початку доби там сталося 11 ворожих атак. Окупанти продовжують наступати у напрямках населених пунктів Євгенівка, Сокіл, Новоселівка Перша, Північне та Нетайлове. Українські захисники вживають заходів для стабілізації ситуації.

На Харківському напрямку ЗСУ відбивають атаку росіян у напрямку населеного пункту Липці, ситуація контрольована, втрат позицій не допущено.

Як повідомив в ефірі телемарафону представник ОСУВ Хортиця Назар Волошин, ситуація у Харківській області залишається складною, але Сили оборони її стабілізують, кількість бойових зіткнень зменшилася вдвічі порівняно з попередньою добою.

«Наразі у Харківській області ситуація та оперативна обстановка залишається складною, вона динамічно змінюється. Однак нашим силам оборони та всім задіяним підрозділам вдалося стабілізувати ситуацію, зокрема у місті Вовчанську», – заявив він.

За словами Волошина, росіяни не залишають спроб прорвати оборону ЗСУ біля Липців, Вовчанська, Стариці.

На Куп’янському напрямку від початку доби сталося 4 бойові зіткнення. Сили оборони успішно відбили ворожу атаку у напрямку Іванівки, продовжуються бої в районах Синьківки та Берестового.