Президент Росії Володимир Путін не став чекати певної “сакральної дати” для початку великого наступу і вже кинув у бій, зокрема під Вугледаром, свої найкращі війська.

Про це в інтерв’ю українському виданню розповів військовий експерт Дмитро Снєгирьов.

За інформацією експерта, у Вугледарі позиції Збройних сил України штурмують підрозділи 40-ї і 155-ї бригади морської піхоти Тихоокеанського флоту – елітні частини.

Як пояснив Снєгирьов, наразі під вогневим ураженням ЗСУ перебуває ключова залізнична станція Волноваха у 25 км від Вугледара.

“Ситуація навколо Вугледара і російський наступ в першу чергу пов’язані з можливістю Збройних сил України тримати під вогневим контролем цю ключову залізничну станцію. Саме нею здійснюється передислокація особового складу, БК і паливно-мастильних матеріалів для російського угруповання. Основне завдання російської армії під час боїв за Вугледар – відсунути ЗСУ на відстань, яка не дозволяє тримати під вогневим ураженням локації окупаційної армії”, – розповів він.

Окупанти в найближчі місяці посилять тиск на позиції ЗСУ в Донецькій області, розповів полковник запасу ЗСУ Роман Світан.

“Вугледар з півдня утримує тили Мар’їнського угруповання, Курахове, перешкоджає виходу російських військ у бік Покровська. Вони саме на Покровськ і далі на Добропілля згідно з їхніми планами намагатимуться вийти та перерізати наші лінії та комунікації між центром та донецьким угрупуванням”, – зазначив Світан.

Проте зараз, за його інформацією, ситуація поблизу Вугледара досить стабільна:

“Виконано певні оборонні заходи, підтягнуто резерви. І зараз ще не видно передумов для того, щоб обійти Вугледар, або якось його зайняти і видавити наш гарнізон”.

Полковник запасу каже, що окупанти вже розпочали наступ – “з початку року відбувається постійний тиск, збільшується на деяких позиціях – в основному вздовж Донецького та Луганського фронтів на Донбасі – від Вугледару до Куп’янська”.

“У росіян механізм один – видавлювання гарнізону або взяття в оперативне оточення, відрізають логістичні ланцюжки постачання гарнізонів нашої лінії оборони. Швидше за все, у найближчі кілька місяців вони намагатимуться видавити наші війська до кордонів Донецької області у різний спосіб. Це Вугледар, Мар’їнка, Авдіївка, Бахмут, на захід від Соледара, Сіверськ”, – прогнозує Світан.

В той же час, незважаючи на локалізовані наступальні дії окупантів на заході Донецької області, російським силам не вдалося встановити контроль над позиціями біля Вугледара.

За даними українських військових, великі втрати і погана погода стримують боєздатність росіян в цьому районі, йдеться в повідомленні американського Інституту вивчення війни (ISW).

“Український військовий повідомив, що за перші дні відновлення російського штурму під Вугледаром українські війська ліквідували найдосвідченіші російські формування, а 155-та ОМБр Тихоокеанського флоту зазнала великих втрат”, – йдеться в повідомленні.

Підкреслюється, що російські сили накопичили велику кількість сил в цьому районі і, ймовірно, будуть продовжувати локалізований наступ, щоб захопити Вугледар.

При цьому 30 січня російські джерела опублікували кадри, на яких нібито видно, як елементи 155-ї бригади морської піхоти входять в Вугледар, а одне російське джерело стверджує, що на 30 січня в самому населеному пункті тривають бої. 31 січня російський воєнкор заявив, що українські сили перекинули велику кількість особового складу в район Вугледара, додали в ISW.

Нагадаємо, що декілька днів тому речник Східного угрупування військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі телемарафону заявив, що росіяни під Вугледаром використовують мотострілецькі підрозділи та морську піхоту. Окупанти намагаються досягнути значного успіху, але наражаються на серйозну відсіч від ЗСУ та інших формувань Сил оборони.

Щоденно під Вугледаром гинуть сотні окупантів, місто обстрілюють по 200-300 раз на добу.

“На Вугледарському напрямку відбуваються жорстокі бої. Ворог справді намагається досягнути проміжного успіху, але завдяки зусиллям наших Сил оборони йому не вдається і він перебільшує свої досягнення”, – сказав Череватий.

Він також зазначив, що росіяни намагаються виснажити українську оборону, виконуючи штурмові дії. Станом на сьогодні, ЗСУ дають гідну відсіч ворогу і стримують його в районі Вугледару.