Президент України Володимир Зеленський називає своїм головним пріоритетом закінчення війни та повернення українських територій.

Коли я щось обіцяю, це – не просто порожні слова. Закінчення війни та повернення українських територій – це мій головний пріоритет. І це не якісь романтичні обіцянки…

Ми вже багато чого досягли. Ми повернули 140 людей з полону. Ми здійснили розведення військ.

Там більше не стріляють, майже ніхто не гине. За винятком однієї смерті, втрат протягом семи тижнів більше не було. Це всі бачать, і Європа теж це бачить. Іноді бувають вистріли з боку сепаратистів. Але ми не відповідаємо на них, і це добре”.

Зеленський визнав, що втілити передвиборчі обіцянки щодо миру “не просто”.

Президент України також зазначив, що наразі на тимчасово непідконтрольних уряду територіях Донбасу спостерігається гуманітарна катастрофа, багато людей заразилися коронавірусом.

За його словами, люди в окупованій частині Донбасу бачать, що українці по інший бік фронту живуть краще. Мовляв, шахтарі в ОРДЛО не отримують нормальної заробітної плати і повинні платити високі ціни на воду та електроенергію.

На думку Зеленського, “якщо терпіння людей там у якийсь момент вичерпається, то можуть також виникнути заворушення”.

Окрім того, Президент України Володимир Зеленський заявив про підтримку білоруського народу за умов політичної кризи в сусідній країні, яка виникла після президентських виборів 9 серпня.

«Я однозначно підтримую білоруський народ. Люди борються за свободу і за демократію, без агресії і насильства. Багато демонстрантів піддаються жорстокому поводженню з боку держави. Для мене важливо, щоб не було кривавої бійні. Якщо держава відмовиться від діалогу з народом, Білорусь може отримати щось на зразок Майдану», — сказав Зеленський австрійській газеті Wiener Zeitung перед початком офіційного візиту до Відня.

Також президент України наголосив на важливості того, щоб «білоруси самі вирішували своє майбутнє». «Жодній країні не дозволяється втручатися у внутрішні справи іншої країни», – відзначив Зеленський.

Що не менш важливо, Президент Володимир Зеленський повідомив, що більшість мерів українських міст просилися стати кандидатами від партії влади «Слуга народу» на місцевих виборах, які мають відбутися 25 жовтня 2020 року.

Мова йде не стільки про конкуренцію між політичними партіями, скільки про мерів та місцеві ради. Більшість мерів зв’язувалася з нами і просили стати кандидатами від «Слуги народу». Ми відмовились. Багато з цих мерів перебували у владі від 10 до 20 років. І що вони зробили? Парки і фонтани замість того, щоб вирішувати проблеми, — переконує Зеленський.

За словами глави держави, його команда вирішила, що краще запропонувати «своїх кандидатів, навіть якщо вони не так добре відомі». Зеленський додав, що інші мери «саботували протиепідемічні заходи» та дозволили масові заходи, «тому що це приносить популярність».

Президент також висловив впевненість, що його партія здобуде перемогу і на цих виборах, «якщо скласти всі результати».

Варто зазначити, що Володимир Зеленський наразі в Австрії. Під час свого візиту до Австрії Президент України Володимир Зеленський зустрінеться зі своїм колегою Александром Ван дер Белленом, а також – з канцлером Австрії Себастьяном Курцом