Голова Закарпатської ОДА закликає Верховну Раду раз і назавжди вирішити питання подвійного громадянства в правовому полі

– Оприлюднення списку осіб, котрі, за твердженням сайту «Миротворець», мають угорське громадянство, не може бути причиною для звільнень цих осіб із роботи, однак є підставою для серйозної перевірки, – заявляє Геннадій Москаль. – Яку зараз і проводить Закарпатська обласна державна адміністрація. На сьогодні за результатами перевірки виявлені три особи, котрі є працівниками Берегівської та Виноградівської райдержадміністрацій і мають статус державних службовців. Як відомо, ст.84 Закону України «Про державну службу» забороняє особам, що мають громадянство іншої країни, займати посади в системі державної служби. Із цими людьми проведені співбесіди, в ході яких вони особисто визнали, що мають угорське громадянство. Всі троє вже звільнені із займаних посад.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Особи зі списку, котрі займають посади в органах місцевого самоврядування, а також у сфері освіти, медицини, соціального захисту тощо, навіть у разі підтвердження наявності угорського громадянства не можуть бути звільнені, оскільки для цього немає правових підстав.

Аналіз списку вказує, що найбільше депутатів, котрі, за твердженням сайту, мають угорське громадянство, належить до політичної партії «Єдиний центр». За попередніми даними, це депутати сімох місцевих рад включно з головою Берегівської районної організації «Єдиного центру», депутатом Берегівської районної ради Золтаном Ковачем. Крім того, в списку є член «Єдиного центру», колишній начальник управління освіти Берегівської РДА Василь Лендєл, факт угорського громадянства котрого був встановлений ще в травні 2016р. Тоді ж В.Лендєл був звільнений із посади розпорядженням голови РДА. Після цього він влаштувався на посаду помічника-консультанта народного депутата України, члена «Єдиного центру» Івана Балоги і зараз офіційно, на постійній основі працює у Верховній Раді України. Цілком очевидно, що як сама політична партія, так і її симпатики (котрих не так багато), мають зробити належні висновки.

Закликаю так званих експертів, аналітиків, консультантів, журналістів та депутатів припинити називати Закарпаття якимось «сепаратистським опудалом», а спільно примусити Верховну Раду раз і назавжди вирішити питання подвійного громадянства в правовому полі.