Експрезидентка Литви Даля Грибаускайте жорстко оцінила дзвінки деяких лідерів західних країн президенту Росії Володимиру Путіну, назвавши їх дзвінками терористу.

Про це, як пише “Європейська правда”, вона сказала в інтерв’ю LRT.

“Я, напевно, прямо скажу, оскільки зараз можу говорити прямо і відкрито, оскільки не займаю жодної посади. Тому я кажу прямо: дзвінки терористу, вбивці та агресору повинні оцінюватися як дзвінки терористу”, – сказала Грибаускайте.

Вона повторила і висловлену раніше думку про те, що Путіна можна зупинити лише на полі бою.

“Коли йде війна, переговори не ведуться, йде війна. Я з самого початку війни говорила, що Путіна можна зупинити лише на полі битви. А це означає, безпосередньо брати участь у цьому або як ми називаємо foot on the ground (солдатами на території України – ред.) або шляхом надання адекватної, необхідної, сучасної зброї. Поки вибрали другий шлях, але він проходить із запізненнями, постачають недостатньо сучасну зброю, наслідки цього ми бачимо. Ми бачимо, що Росія повільно, але пробивається у східній частині вперед, в обох напрямках , а зокрема й українці зазнають величезних втрат – як людей, так і техніки”, – сказала Грибаускайте.

Вона вже раніше називала Росію терористичною державою.

“Ми знаходимося поряд з Білоруссю, з Росією, тому все відчуваємо відразу, швидко і реалістичніше, ніж далекі сусіди, наші партнери на Заході. Тому повторюється ситуація – якщо ти далі, то тебе це не стосується”, – сказала вона.

“Коли бачиш характер агресії, виникає паралель з 1939 роком, перед Другою світовою війною, коли європейські країни, більша їх частина, намагалися потурати агресору, не бачити того, що відбувається, віддати агресору частину Чехословаччини. Ми бачимо і чуємо той самий лейтмотив у Європі. Європа не навчилася на своїх помилках. Ми бачимо, що ті ж помилки ростуть як гриби після дощу. І треба нагадувати історію, наш досвід”, – зауважила Грибаускайте.

Вона також вважає, що санкції не дадуть швидкого ефекту.

“Тим більше, що санкції “діряві”, їх вводять не відразу і ще з такими негарними публічними дебатами. Іноді створюється така картина, що це завдає більше шкоди, ніж приносить користь нашій репутації, репутації Заходу”, – сказала Грибаускайте.

“Санкції діятимуть у середньостроковій та довгостроковій перспективі, на швидкий ефект ми не можемо розраховувати”, – заявила вона.