Усі дороги, які ведуть до Бахмута, перебувають під вогневим контролем противника, а відстань між його північним і південним флангами становить не більше 5 км.

Проте бої за місто тривають уже 10 місяців, але захопити його ворогові не вдається. Про це в ефірі телеканалу марафону сказав військовий аналітик Олексій Гетьман, оцінюючи ризики повного оточення Бахмута.

“Вони спробували тактику оточення міста, з півночі намагаються взяти у кліщі. Дорогою М-03 просунулися практично до Часового Яру — кілометрів 10. З півночі також просунулась на 5-7 км. І зараз відстань між північним і південним угрупуванням російських військ — це лише 3-5 км. Тобто всі дороги, які йдуть із Бахмута на Часовий Яр, на Костянтинівку, якими ми можемо постачати боєприпаси, все, що необхідно для захисту Бахмута, перебувають під вогневим контролем ворога”, — охарактеризував ситуацію гість ефіру.

Водночас він наголосив, що вогневий контроль не означає фізичної присутності ворога на маршрутах постачання. Збройні сили України мають можливість пересуватися невеликими групами, маскуючи пересування. Можливості підтримувати боєздатність підрозділів, які обороняють Бахмут, наразі залишаються.

Гетьман також зазначив, що річка Бахмутка, яка поділяє місто на дві нерівні частини, стала для російських військ практично нездоланним кордоном.

“З одного берега перебувають наші війська, з іншого — їхні… У деяких місцях річка має ширину 10 метрів, 5 метрів, але це для них стало непереборною перешкодою, тому що ця річка під нашим контролем, у тому числі зі стрілецької зброї”, — коментує військовий аналітик.

Він зазначив, що бої там тривають щодня: по 10-15 атак на добу, включаючи нічні. Ситуація залишається складною.

“Ми теж зазнаємо втрат, і тримати цю оборону досить складно, тому що ворог має чисельну перевагу в живій силі, у нього там більше артилерійських систем, техніки… Тому ситуація стабільно важка. Це означає, що там справді важко, і бої йдуть щодня”, — резюмував Олексій Гетьман.

Тисячі військовослужбовців із різних родів військ тримають сьогодні оборону міста Бахмут Донецької області. Українська армія робить все можливе, щоб не допустити просування противника та подальшої окупації населених пунктів Донбасу.є

Російські військові намагаються прорвати оборону українських захисників та захопити Бахмут, а також прилеглі населені пункти. Найчастіше першими противниками зустрічають прикордонники. У складі одного з підрозділів, які обороняють напрямок, — мешканці Луганської та Донецької областей. Хлопці захищають рідну землю, а також докладають зусиль для деокупації тих міст та сіл, які вже зайняла армія противника.

“Довготривала оборонна точка, з якої військовослужбовець із трьох вікон безпосередньо може вести вогонь. Вона складається з приміщення для боєприпасів, а також приміщення, куди заходить військовослужбовець, зачиняє двері та займає позицію, де може перебувати з напарником та працювати на ДШК. У нас зараз фіксується просування ворога. Він безпосередньо перебуває у районі населених пунктів. Тому ухвалено рішення вищим керівництвом про обладнання таких дотів безпосередньо біля ротних опорних пунктів на дорогах для того, щоб стримати тиск противника”, — коментує військовослужбовець Збройних сил України Сергій.

Таких оборонних укріплень на Бахмутському напрямку багато. Підрозділи у разі потреби готові зустріти противника у повній бойовій готовності, маючи за плечима великий бойовий досвід.