Останнім часом дедалі більше новин приходить із лівого берега Херсонщини, де ЗСУ збираються розширити плацдарм для подальшого просування вглиб окупованої території.

Військовий експерт Роман Світан прокоментував ці чутки. За його словами, плацдарм на Херсонщині відчиняє двері до тимчасово окупованого Криму, але й при цьому необхідно враховувати ще два чинники.

Перший — реакція МО РФ на розширення плацдарму та наявність резерву ЗСУ для боїв на цій ділянці фронту.

Плацдарм не лівобережжя створили морпіхи, що пройшли військові навчання на території Британії, а останнім часом до розширення плацдарму підключили піхоту.

Наразі ЗСУ знаходяться від берега на відстані до 8 км, проте для оперативного плацдарму необхідно 15 км. Це потрібно, щоб відбудовувати інженерні споруди для перекидання важкої техніки. Для переправи потрібні понтони, дебаркадери тощо.

На думку Світана, подальші події на лівому березі Херсонщини залежатимуть від МО РФ. Вони можуть зупинити тиск на Авдіївському напрямку та перекинути війська на Херсонщину.

Далі ЗСУ можуть через Скадовськ піти на Крим: як морський десант, так і просування уздовж моря до Вірменська.

Нагадаємо також те, що на думку Світана, плацдарм на лівому березі Херсонщини необхідний, щоб рухатися на Крим чи не дати можливість РФ висунутися у бік Одеси.

«Подібний плацдарм росіяни створювали на правому березі біля Херсона, лише набагато більше. Проте ми його ліквідували, тому що окупанти тоді не змогли просуватися у бік Одеси, а для цього плацдарм якраз і був сформований», – пояснив Світан.

Виходячи з цього, стає зрозуміло, що для ЗСУ на лівобережжі Херсонщини існує два сценарії розвитку подій. Перший – це рух у бік Криму, який передбачає створення плацдарму. Другий – дії у рейдовому режимі, які дозволять контролювати лівий берег та знищувати артилерію ворога з метою зменшення ударів по Херсону та прилеглих населених пунктах.