Президент Хорватії Зоран Міланович назвав візит глави уряду країни Андрія Пленковича в Україну «шарлатанством».

Про це повідомляє Euractiv.

Глава держави припускає, що прем’єр Пленкович «втече до Брюсселя, якщо ситуація загостриться». На думку президента, візит прем’єра до України дуже погано вплине на відносини Хорватії з Росією. 

«У мене симпатія до України, і я не ненавиджу Росію. Досить незручна позиція. Проте 100 тисяч російських солдатів перебувають на кордоні з Україною, невідомо, що буде завтра. Що означає цей прояв нескінченного кохання? Тому що Пленкович втече до Брюсселя, якщо ситуація загостриться, а хорватські військові туди не втечуть», – зазначив Міланович. 

Міланович зовсім не вважає, що цей візит можна віднести до зовнішньої політики Хорватії.

«Це дуже серйозні речі. Для мене це просто шарлатанство», – сказав президент.

При цьому він закликав українців не ображатися.

Хоч Міланович не має значних повноважень у парламенті, та він легко може впливати на зовнішньополітичний курс держави і рішення у сфері національної безпеки.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович 8 грудня офіційно заявив, що Хорватія підтримує вступ України до ЄС.

Як відомо, глава уряду Хорватії Андрій Пленкович зустрівся зі своїм українським колегою Денисом Шмигалем. Вони обговорили поглиблення співпраці між країнами у торговельно-економічній та туристичній галузях, а також у сферах цифровізації та освіти.