Збройні сили України провели успішну контратаку в районі Степового на Донеччині. Про цю операцію розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Він зазначив, що Сили оборони України періодично здійснюють контратакуючі дії за тими напрямками, де це можливо та де це може завершитися успіхом.

“У цьому випадку йдеться про район Степового. Степове — це село, яке розташоване на північ від Авдіївки, у північному секторі. Степове практично примикає до залізниці, яка йде з Авдіївської промзони, через коксохім проходить. І росіянам вдалося вийти на праву сторону від залізниці, але не вдалося закріпитися. Тому всі їхні дії, які здійснювалися праворуч від залізниці, вони не мали якоїсь фундаментальної основи, вони не мали можливості тримати позиції ґрунтовно. І щоб мінімізувати загрози для Степового в разі, наприклад, потужнішого якогось прориву, потужнішого наступу, тобто йдеться про третю хвилю наступу з механізованою компонентою, серйозна підготовка до якої зараз ведеться в російського командування, був з успіхом здійснений відповідний контратакувальний удар”, — сказав Коваленко.

За його інформацією, росіяни змушені були вийти за лівий бік від залізниці. Й наразі загрози бойового зіткнення в околицях самого Степового мінімізовані.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях

Тим часом росіяни не покладають спроб оточити Авдіївку під час нової хвилі наступу чи здійснити маневри, які дозволять взяти під вогневий контроль трасу, що є основною логістичною артерією.

За словами військово-політичного оглядача Олександра Коваленка, «ми бачимо по тому, як вони здійснюють ці наступальні дії, що вони мають намір під час третьої хвилі наступу саме оточити».

«Якщо не оточити (Авдіївку, — Ред.), то вихід на Степове, захоплення Степового — це у північному секторі. Вихід на коксохім (Авдіївський коксохімічний завод, — Ред.), зайти на коксохім. Також з південного сектору — південь, з Водяного вийти на село Сєверне та захопити це село. Просунутися або захопити село Тоненьке. Якщо їм це вдається, вони можуть взяти під повний вогневий контроль трасу 0542, яка йде на саме Авдіївку, це основна логістична артерія…», — зазначив співбесідник.

До слова, в Силах оборони України прокоментували інформацію ЗМІ щодо прориву росіян через лінію оборони Авдіївки. Офіцер Сергій Цехоцький з 59-ої окремої мотопіхотної бригади стверджує, що це повідомлення не відповідає реальній ситуації. Про це він заявив в ефірі «Радіо свобода».

За словами Цехоцького, ситуація довкола Авдіївки відповідає тим задачам, які ставить командування.

«Ситуація знаходиться під контролем оперативного командування, під контролем командирів підрозділів. Ми не будем висвітлювати в ефірі де хто прорвався, тому що це, скажемо так, мало кажучи, не відповідає дійсності. А, по-друге, щоб не висвітлювати цю ситуацію для ворога», – сказав Цехоцький.

Проєкт DeepState повідомив, що російські війська фактично прорвали передню оборону Збройних сил України в промисловій зоні Авдіївки, рухаючись з боку окупованого міста Ясинувата — це південно-східна частина міста.

«Але поки що артилерія не дає їм закріпитись і змушує відходити. Тим не менш, це тимчасові заходи, і рано чи пізно противник закріпиться»,– написали аналітики.

Нагадаємо, у звіті Інституту вивчення війни було зазначено, що російські війська продовжили своє просування на північ від коксохімічного заводу в Авдіївці та в промисловій зоні на південно-східній околиці міста.

За словами генерала Миколи Маломужа, окупанти продовжують активні бойові операції в районі Авдіївки, завдаючи російським військам значних втрат як в особовому складі, так і в техніці.

Водночас, речник Об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку, полковник Олександр Штупун зазначив, що росіяни готуються до третьої хвилі наступу на місто Авдіївка в Донецькій області, з метою оточення міста.