У Збройних силах України спростували інформацію ЗМІ про те, що російські окупанти проломили лобову лінію оборони Авдіївки. Офіцер 59-ої окремої мотопіхотної бригади Сергій Цехоцький розповів, що інформація про прорив росіянами українських укріплень біля Авдіївки не відповідає дійсності.

За словами Цехоцького, ситуація довкола Авдіївки відповідає тим задачам, які ставить командування.

«Ситуація знаходиться під контролем оперативного командування, під контролем командирів підрозділів. Ми не будем висвітлювати в ефірі де хто прорвався, тому що це, скажемо так, мало кажучи, не відповідає дійсності. А, по-друге, щоб не висвітлювати цю ситуацію для ворога», – сказав Цехоцький.

Варто зазначити, що Інститут вивчення війни взагалі стверджує протилежне. За їхніми словами, захисники контратакували під Авдіївкою і нібито просунулися вперед

Російський «воєнкор» також стверджував, що українські сили відбили позиції біля залізниці біля Степового та контратакували поблизу Авдіївського коксохімічного заводу.

Зазначається, що російські війська вели наступальні операції під Авдіївкою, але не досягли суттєвих успіхів 19 листопада.

Російські «воєнкори» також повідомляли 18 і 19 листопада, що російські війська просуваються в районі промислової зони на південно-східній околиці Авдіївки, Авдіївського коксохімічного заводу та залізниці на захід і північний захід від Красногорівки.

Тим часом захоплення Авдіївського коксохімічного комбінату поставить окупантів у скрутне становище, оскільки територія цього підприємства є величезною “бомбою”.

Таку думку висловив військовий експерт Павло Нарожний.

Він зауважив, що росіяни здійснюють такий собі «книжковий наступ», коли обрізають фланги нашого угруповання. Атаки в лоб, за його словами, є маневрами для відволікання, а насправді вони зосереджують зусилля на флангах, особливо на північному напрямку, де розташований Авдіївський коксохімічний комбінат.

“У них є один величезний мінус. По-перше, вони наступають на відкритій ділянці. На цій ділянці вони є мішенню для артилерії, для дистанційного мінування, для мінометів і всього іншого», — зазначив експерт.

Окрім того, вважає Павло Нарожний, на території цього підприємства ворог може опиниться в дуже небезпечній для нього зоні.

«На території величезного виробництва коксохімічного, яке є такою собі «бомбою». Тобто там виробляється кокс, там стоять коксові батареї спеціальні… Якщо вони там закріпляться і якщо якийсь снаряд прилетить – для них це буде наднебезпечно», — наголосив він.

Нагадаємо, ситуація на Авдіївському напрямку залишається складною. Окупаційні війська намагаються штурмувати промзону міста уже кілька днів поспіль.

Днями російським військам вперше вдалося проникнути на танку до промислової зони українського міста Авдіївка. Саме на танки-камікадзе покладається президент РФ Володимир Путін. Думку про це висловив військовий оглядач BILD Юліан Репке.

Зазначається. що українські військові атакували танк за допомогою безпілотника.

«Після удару танк спалахнув, проте екіпаж спершу не покинув його, спробувавши зрозуміти, звідки прилетів безпілотник. Незабаром російським військовим довелося вибратися з танка, після чого машина, що горіла, вибухнула», — мовиться в повідомленні.

З огляду на те, що російським військам не вдається взяти Авдіївку, вони роблять ставку на нову тактику і відправляють на позиції ЗСУ танки-камікадзе. Згідно з цією ідеєю, машина з двома тоннами вибухівки має під’їхати до українських позицій та вибухнути.

Поки що така тактика не працює, тому що українська армія створила великі мінні поля. Дистанційно керовані російські бронетранспортери, начинені вибухівкою, підриваються на мінах.