Політика Угорщини та Греції щодо санкцій проти РФ — торги, щоб вибити преференції з боку ЄС. Європейський Союз не дозволить Будапешту гальмувати обмеження проти Москви.  

 
Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив економіст, фінансовий аналітик Олексій Кущ, коментуючи блокування цими країнами 11-го пакету санкцій. 

“Політика таких країн як Угорщина чи Греція щодо санкцій не є визначальною. Для цих держав санкції — це насамперед можливість вибити якісь економічні преференції з боку ЄС”, — сказав він. 

За словами аналітика, на сьогодні існує кілька таких груп країн, які допомагають Росії обходити санкції. З одного боку, це країни, які виконують роль антисанкційних хабів — Китай, Туреччина, якоюсь мірою Ізраїль. Також існують держави, розташовані на пострадянському просторі, які допомагають Росії обходити санкції за допомогою паралельного імпорту — країни Центральної Азії, частково Вірменія. 

“А є європейські країни, які використовують санкційні торги, щоб вибити якісь преференції з боку Євросоюзу. В основному цим грішить Угорщина. Зараз до цієї політики приєдналася Греція. Наприклад, Угорщина вибила собі кілька мільярдів євро в межах підготовки та реалізації програм з енергоефективності, коли вони підписували та приєднувалися до санкційного пакету, пов’язаного з російською нафтою та енергоресурсами. Зараз та ж сама політика. Я думаю, що вони спробують вибити якісь додаткові субсидії з боку Євросоюзу, який виділяє таким країнам, як Угорщина, в межах політики регіонального вирівнювання”, — пояснив Кущ. 

Тому, на думку економіста, у цій ситуації досить швидко буде знайдено вихід. 

“Ніхто в Європі не дозволить Угорщині гальмувати санкційну політику”, — резюмував Олексій Кущ.