Як зазначає Washington Post, ЗСУ протягом контрнаступу повернули близько 518 квадратних кілометрів. Водночас варто розуміти, що українська армія виконувала своє основне завдання – це знищення російської армії.

Про це одному з видань заявив полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан, зауваживши, що це завдання армії, яка обороняється. Видання зазначає, що просування українських сил на приблизно 10 – 15 кілометрів не відповідає початковому плану, який передбачав більший прогрес.

«Знищення армії противника, який нападає. Ми його виконали доволі таки успішно. У цьому році виконалося основне завдання – подивіться на зведення Генштабу. Інше не могло виконатися через недостачу сил, засобів для звільнення нашої території», – сказав Світан.

Так втрати росіян досягали близько тисячі ліквідованих за добу та десятки знищеної техніки. Цей процес продовжується. Полковник запасу ЗСУ зазначив, що звільнення територій – це наслідок знищення армії ворога.

Нам треба знищити російську армію, а звільнення територій настане саме собою,
– наголосив військовий експерт.

Роман Світан зауважив, що при виході на Азовське узбережжя з будь-якої точки Запорізького фронту окупанти з Херсонського та Кримського угруповання ворога опиняться в оперативному котлі. Знищення Кримського мосту не дасть їм можливості втекти.

Так їх можна буде знищити. Те саме стосується і Сходу – треба відсікти угруповання ворога від країни-агресорки, загнати у котел та знищити.

Варто зазначити, у Міністерстві оборони Росії повідомили, що кількість військовослужбовців армії РФ буде збільшена “за рахунок громадян, які виявляють бажання проходити військову службу за контрактом”. При цьому у відомстві заявили, що суттєве збільшення призову росіян на строкову військову службу та проведення мобілізації нібито не плануються.

Міноборони РФ пояснює збільшення чисельності армії “розширенням НАТО, що триває” і “зростанням загроз”, які нібито пов’язані з проведенням так званої “спеціальної військової операції” — так у Росії називають повномасштабну війну РФ проти України.

Також додамо, аналітики американського Інституту вивчення війни вважають, що указ Путіна є офіційним визнанням фактичної кінцевої чисельності російської армії, а не наказом про її збільшення.

“Часткова мобілізація, тривалі широкомасштабні зусилля щодо криптомобілізації, кількість російського персоналу, що завершує військову службу, і втрати росіян в Україні можуть пояснити чистий приріст 170 тисяч російських військовослужбовців між указом від 22 серпня про чисельність російської армії і указом від 1 грудня”, — зазначили в ISW.

У Білому домі рішення Путіна збільшити чисельність російської армії назвали “розкиданням людським м’ясом”.

“Тут немає сумнівів, що він (Путін) буквально розкидається людським м’ясом, щоб спробувати утримати територію, яку вони незаконно окупували в Україні, а також спробувати захопити ще більше”, — сказав координатор стратегічної комунікації Ради з національної безпеки США Джон Кірбі.

Він вважає, що Збройні сили України (ЗСУ) перевершують російську армію за якістю військ, керівництва, командування та управління, а також озброєнь, які США та інші країни надають Києву.

За словами Джона Кірбі, через те, що Путін не може зрівнятися з цією якістю, він намагається досягти своєї мети за рахунок людської маси, як це відбувалося під час бойових дій під Бахмутом.

“Це лише наголошує на труднощах, з якими росіяни стикаються в Україні і стикатимуться надалі. Тому наша наполеглива рекомендація Путіну полягала б у тому, щоб він відмовився від цього, і взагалі вийшов із України, і тоді йому не доведеться турбуватися про збільшення свого війська”, — вказав Кірбі.