В Офісі президента прокоментували заяви заступника голови ТКГ Вітольда Фокіна на засіданні Комітету ВР. Вирази першого прем’єра України назвали «неприйнятними», закликали не плутати офіційне з особистим, але відзначили що особисті думки членів ТКГ жодного разу не заважали переговорам.

Неприємно вражені особистими оцінками та коментарями, які дав перший заступник глави української делегації в Тристоронній контактній групі Вітольд Фокін у Верховній Раді України на засіданні Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Очевидно, що кожен, хто представляє державу, повинен завжди пам’ятати, що не можна плутати офіційне з особистим. Якщо є розходження в позиціях, а власне бачення, яким би воно не було, відрізняється від державного, потрібно обирати державне доти, доки представляєш державу. Не особисте, а саме державне бачення.

Тим більше офіційна позиція України повністю збігається з об’єктивною реальністю та політичною правдою. Саме з російського вторгнення почалася тимчасова окупація Автономної Республіки Крим, міста Севастополя й окремих районів Донецької та Луганської областей України. Саме ця держава повністю контролює тимчасово окуповані території України та має вирішальний вплив на все, що там відбувається. Це цілком очевидні істини.

Робота української делегації в Тристоронній контактній групі завжди базувалася на повному розумінні національних інтересів України та абсолютної правди про війну і хто є хто в цій війні. Особисті думки кожного з представників України не тільки жодного разу не заважали переговорам, а й не суперечили офіційній позиції держави, нашим засадничим імперативам та тим завданням, які Президент Володимир Зеленський поставив перед делегацією.

Безумовно, заявам Вітольда Фокіна, які категорично розходяться з офіційними позиціями держави, вже надана належна оцінка. Перш за все – суспільством, яке заплатило велику ціну за свої ідеали. Цього не можна не розуміти.

Тим більше, що метою діяльності держави та її представників є досягнення сталого миру лише на українських умовах. А саме: абсолютне та довготривале припинення вогню на Донбасі, звільнення всіх утримуваних осіб, виведення всіх незаконних збройних формувань і військової техніки з території України, повна деокупація та повернення Україні контролю над кордоном з Росією. Задля цього й працює наша делегація в Тристоронній контактній групі.

Українська делегація в Тристоронньої контактній групі (ТКГ) відреагувала на заяви першого заступника глави делегації Вітольда Фокіна щодо війни на Донбасі і Криму, зроблені в Верховній раді. Заяви Фокіна сприйняли з “неприємним подивом”.

Про це йдеться в заяві представників української делегації в ТКГ, підписаному Леонідом Кравчуком, Олексієм Резнікова, Олександром Мережко.

Учасники української делегації в ТКГ відзначають, що Фокін має право на власну позицію, “яким би дивним вона не здавалася”.

“Але ми разом, як делегація України в переговорах в ТКГ, повинні дотримуватися виключно офіційної позиції нашої держави навіть тоді, коли не беремо участі в переговорах. Тим більше, що в питаннях про тимчасової окупації Криму і війни на Донбасі дотримуватися офіційної позиції дуже легко, оскільки офіційна позиція України повністю збігається з правдою про війну “, – йдеться в документі.

Також наголошується, що війну на територію України “принесла Росія і її громадяни”.

“Саме тому, наприклад, переговори з нашою участю відбуваються в тристоронньому форматі – Україна, ОБСЄ як посередник і Росія як держава, яка тимчасово окупувала частину нашої території”, – відзначають учасники делегації.

У той же час відзначається, що під час роботи в ТКГ Фокін не озвучив “ніяких сумнівних заяв”.

“Жодного разу в нашій роботі як української делегації в Тристоронньої контактній групі ми не чули сумнівних заяв від пана Фокіна і не бачили ніяких неприємних дипломатичних несподіванок. Вважаємо дивним, що пан Фокін, роблячи такі заяви, не врахував, що його будуть сприймати не просто як громадянина, який висловлює свою точку зору, а як члена української делегації, що представляє державу. Тим більше, розмова відбувалася у Верховній раді України. Очікуємо, що заяви пана Фокіна отримають належну оцінку “, – додали члени української делегації в ТКГ.