На Генасамблеї ООН представникам РФ не видали належного «пропуску».

Американські візи для участі в щорічній сесії Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку, США не видали десятьом росіянам.

Про це повідомив глава комітету Ради федерації РФ з міжнародних справ Костянтин Косачев, якому, до речі, також відмовили у візі, передають росЗМІ:

«Це обурлива акція, що не має пояснень і виправдань. Візи не були оформлені «в порушення зобов’язань перед міжнародною спільнотою», – сказав він. Як відомо, сенатор знаходиться під американськими санкціями з квітня 2018 року». Десять членів Ради федерації РФ не отримали віз і на конференцію не поїдуть.

Приєдналася до «обговорення скандалу» офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова.

У свою чергу, офіційний прес-секретар наголосила, що неотримання рядом членів російської делегації американських віз для участі в ГА ООН – «це обурливий приклад неповаги Сполученими Штатами Америки членів ООН, а також невиконання своїх зобов’язань як країни, яка приймає у себе всесвітню організацію. “

«Це не так. Документи подавали в ті терміни, які були вказані самими американськими дипломатами. Документи, які здавали для оформлення раніше (за кілька місяців до вильоту), було повернуто з формулюванням «зарано здали». Щось у хлопців зламалося капітально», – додала вона.

Нагадаємо також, у мережі з’явилася інформація про «вигідну» пропозицію Володимира Зеленського Трампу. Про це пише український мільйонер Олександр Онищенко:

«Є достовірна інформація про те, що Володимир Зеленський буде просити Дональда Трампа приєднатися до Нормандського формату».

Онищенко в своєму повідомленні зазначив, що з огляду на факт того, що Дональду Трампу найближчим часом «потрібна перемога на зовнішньополітичний арені» – Україна опинилася в дуже вигідному положенні, точніше – країни виявилися в взаємовигідному положенні:

«Це лягає в логіку мирного врегулювання ситуації на Донбасі на умовах Києва, де Дональд Трамп буде переможцем-миротворцем», – пише Онищенко.

Нагадаємо, раніше три сенатори США не отримали російські візи.

Сенатор-республіканець від штату Юта Майк Лі подав документи на отримання візи для в’їзду в Росію, але візу не отримав.

Напередодні сенатор-республіканець від штату Вісконсин Рон Джонсон і сенатор-демократ від Коннектикуту Кріс Мерфі заявили, що отримали відмову у візі на в’їзд до Росії. Обидва сенатори є членами комітету Сенату США у закордонних справах.