Щодо доцільності подальшого утримання Бахмута висловився військовий експерт Олександр Коваленко. Передаємо текст дослівно.

Відразу зазначу, що зараз буде безліч думок, слушних і не особливо, а так само відвертих фейків на цю тему. Але насправді лише Генштаб ЗСУ знає, що доцільно, а що ні, щодо Бахмута.

Я ж зі своєї позиції лише озвучую те, що видно мені. Нині ситуація в Бахмуті стабільно складна, як і тиждень тому, два тижні тому, місяць тому… і так далі. Власне, там ніколи не було легко та просто. Але Бахмут сьогодні вже став легендою. Легендою ведення оборонних процесів.

У тому, що про оборону Бахмута писатимуть у підручниках з тактики та стратегії та викладатимуть цей епізод війни у провідних військових ВНЗ, я не сумніваюся. Але саме по нинішній ситуації…

Передумов для виведення підрозділів ЗСУ з Бахмута станом на сьогодні я не бачу і ось чому…

Оборона ефективна доти, доки обороняючі мають логістику. Логістика здійснюється зараз в основному по трасі 0504, а також через Часовий Яр на Хромове. Після того, як окупанти розвинули успіх у напрямку Парасковіївка-Берхівка, їх охопив азарт.

Перерізавши трасу М03, вони відчули якийсь ефемерний смак перемоги, але він уявний і ось чому.

Щоб фізично перерізати дорогу Часов Яр-Хромове їм слід 4 км тупотіти по відкритому простору – по полям. Аналогічно як із Кліщіївки на Іванівське, у чому вони пізнали фіаско.

Фактично, саме це є зараз для російських окупаційних військ основною перепоною, великі, за артилерійськими мірками, відкриті простори, для перерізання важливої логістики, до яких не дістатись, не дійти, без серйозних втрат на кожному метрі цих нескінченних кілометрів.

Так, обидві ці логістичні артерії знаходяться під вогневим тиском ворога, але й варто звернути увагу на те. що й місяць тому було не легше. Тим не менш, логістика працює з ризиками, але працює. І як тільки для логістики, що залишилася, на Бахмут буде загроза фізичного перерізання, тоді захисників і почнуть виводити з міста.

Слід враховувати й те, що зараз ворог активізує діяльність у напрямку ІПСО по темі Бахмуту і в інформаційний простір здійснюватиметься вкидання великої кількості деморалізуючих та панічного характеру повідомлень.

Зберігайте критичне мислення.

Російські окупанти провалили наступ на Донбасі, підкреслює військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко. Він повідомив, що на Луганському плацдармі у російських окупантів відзначається ряд проблем.

За його словами, ситуація у російських військ на цьому напрямку катастрофічна.

“Критичний некомплект по техніці, особливо найгостріший дефіцит по танках, що перевищує 50-60%, нестача ББМ, в середньому 40% некомплект, відсутність пропорційного розподілу БК для артилерії. Повноцінно сформувалася ця ударна група до початку лютого і, власне, ось уже як місяць, а рішучого і напористого наступу в напрямку Лиману так і не відбулося. У той же самий час окупанти, після низки провальних спроб висуватися до Лиману, вирішили перейти в оборону”, – написав експерт.

Коваленко заявив, що” здувається напруженість і в локації Сватове”, а” похід на Куп’янськ ” може не відбутися.

“Лівий берег Осколу залишається недосяжним для РОВ? Саме так і це було очевидно. Російські війська, в даний час, навіть маючи якийсь доступний для огляду ресурс, не здатні на більше ніж локального рівня штурмові дії. На сьогоднішній день для РОВ тільки Бахмут залишається єдиним місцем, де вони можуть дуже повільно, з паузами, але просуватися. Але навіть це просування, станом на сьогодні, обмежується вузьким напрямком на північній локації. А що з рештою фронту?”,- додав він.