Зустріч віч-на-віч Президента України Володимира Зеленського з Президентом Французької Республіки Еммануелем Макроном тривала довше, ніж було заплановано. Наразі до перемовин через відеозв’язок долучилася канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Про це Укрінформу розповіло поінформоване джерело.

“Зустріч Президента Зеленського з Еммануелем Макроном тет-а-тет тривала довше запланованого. Президенти навіть проігнорували перемовини у розширеному колі. Це добрий знак для відносин двох лідерів, адже дає їм більше простору для обговорення важливих питань”, – сказав співрозмовник агентства.

Зараз, за даними джерела, триває зустріч, до якої долучилася канцлер Ангела Меркель у форматі відеоконференції.

І от буквально нещодавно стало відомо, що зустріч офіційно завершилася. Вихід Зеленського до преси за підсумками зустрічі з президентом Франції Макроном таки відбувся.

Зеленський вже підтвердив, що під час зустрічі з лідером Франції по відеозв’язку підключилася канцлер Німеччини Ангела Меркель. Говорили про ситуацію на сході України:

«Я з ними обговорив ситуацію на Донбасі і режим припинення вогню. Тільки в цьому році загинули 30 українських військових».

Також Зеленський за підсумками зустрічі з президентом Франції Макроном і відеодзвінка з канцлером Німеччини Меркель заявив, що розраховує на «Нормандський саміт» і нагадав, 19 квітня повинна відбутися зустріч радників лідерів чотирьох країн-учасниць.

Повідомив, що до цієї зустрічі сторони підготують свої пропозиції для врегулювання конфлікту на Донбасі.

Крім цього, відзначимо, що президент Володимир Зеленський вважає, що надання Україні План дій щодо членства в НАТО може відкрити можливості для повернення до миру.

Про це Зеленський заявив в інтерв’ю італійській газеті La Repubblica, переклад якого опубліковано на сайті глави держави.

«Сьогодні Україна потребує дій. І найкраще для цього – дати нам План дій щодо членства в НАТО», – сказав він у відповідь на запитання щодо його бачення можливостей повернення до миру.

Президент акцентував, що наші Збройні сили України стримують агресію у Європі, українська армія постійно вдосконалюється, і це “точно не секрет для тих наших друзів із НАТО”.

“Ми розуміємо, що Україна має відповідати стандартам НАТО, й проводимо необхідні реформи. Однак не можна зводити все лише до реформ, і особливо зараз, коли явно не реформи здатні не допустити розширення російської агресії”, – вважає Зеленський.

На запитання, що зробило його таким «мілітаристським» Президентом всупереч значно більш мирній налаштованості на початку його каденції, глава держави відповів, що коли намагаєшся припинити війну, то дійсно стаєш жорсткішим.

“Але це від упевненості: можна встановити мир, можна повернути нормальне демократичне життя, можна не допустити погіршення ситуації в нашому регіоні та розширення війни. Що для цього потрібно?

Реалістичність позицій, справедливість на переговорах та готовність виконувати ті зобов’язання, які беруться сторонами. Україна пропонує саме такий підхід. Головне, щоб Росія робила те саме”, – акцентував він.

Як повідомлялося, Росія продовжує зосереджувати ударні військові підрозділи поблизу кордонів України, при цьому в російських ЗМІ розгорнута інформаційна кампанія брехні та провокацій із дискредитації України та виправдання військового втручання Росії.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.