Закон про олігархів передадуть на підпис і не будуть переголосовувати жодну з його статтей.

Представник президента у Конституційному суді Федір Веніславський заявив, що у законі про статус олігархів, який напередодні ухвалила Верховна рада за спецпроцедурою, немає помилок і взаємовиключних правок.

Про це РБК-Україна повідомив представник президента в КСУ, голова робочої групи щодо законопроекту про олігархів Федір Веніславський.

“Я не бачу підстав для переголосовування цього закону і правок. Було на засіданні Верховної ради вчора (23 вересня — ред.) проголосовано 13 поправок, які були запропоновано комітетом, відповідно до статті 45 регламенту частини 5-ї. Всі інші вважаються відхиленими”, — повідомив нардеп.

Вранці народні депутати виявили, що проголосована версія закону нібито містить три взаємовиключні поправки під номерами 396, 398, 406. Вони стосуються того, який орган має визначати олігархів.

Зокрема, одна з цих поправок авторства спікера Дмитра Разумкова пропонувала, що визначати олігархів має не РНБО, як це було в запропонованій профільним комітетом редакції, а спецкомісія при НАЗК. Однак, за словами Веніславського, депутатів “ввели в оману працівники апарату ВР”.

“Нас ввели в оману працівники апарату ВР. Ми детально проаналізували вчорашнє голосування і прийшли до висновку, що все добре. Було проголосовано лише пропозиції комітету. Жодна інша правка на голосування не ставилася, а отже, відповідно до Регламенту, не може вважатися такою, що була прийнята. Тобто жодних взаємовиключних правок проголосовано не було”, – пояснив голова робочої групи щодо законопроекту про олігархів.

Нагадаємо, 23 вересня Верховна рада прийняла в другому читанні та в цілому законопроєкт президента Володимира Зеленського № 5599 про статус олігархів.

Розгляд супроводжувався суперечками в Раді і сутичками під парламентом але “за” проголосували 279 народних депутатів.